Ponad 2 mln na kanalizację

kanalizacja-roboty
 
Wczoraj 8 gmin powiatu tarnowskiego dostało 17 mln zł na rozbudowę gospodarki wodno-ściekowej. Wśród beneficjentów jest także gmina Ryglice. Ponad 2 mln zł popłynie do Zalasowej.
 
Członek zarządu województwa małopolskiego Stanisław Sorys przekazał gminom Ciężkowice, Ryglice, Szerzyny, Tuchów, Wietrzychowice, Zakliczyn i Pleśna umowy gwarantujące dofinansowanie przyznane w ramach II naboru do działania ?Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej? Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
 
Wsparcie na realizacje projektów z zakresu gospodarki wodno-ściekowej wyniesie prawie 17 mln zł, całkowity koszt projektów to ponad 32,4 mln zł. Zarząd Województwa Małopolskiego w II naborze przyznał dofinansowanie o łącznej wartości 157 193 731 zł, które zostanie rozdzielone na 76 projektów w całej Małopolsce. W ramach tego naboru wniosków, który odbył się w jesieni 2011 złożonych zostało w sumie 130 projektów, z czego 104 zostało ocenionych pozytywnie i przyjętych do dofinansowania.
 
Pomiędzy gminą Ryglice a samorządem województwa małopolskiego została zawarta umowa o dofinansowanie działania pn. ?Budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej z przepompowniami w miejscowości Zalasowa, gmina Ryglice ? Etap I?. Jak podaje strona UM w Ryglicach "Celem inwestycji jest poprawa warunków życia mieszkańców Zalasowej oraz zwiększenie atrakcyjności społeczno ? gospodarczej tej miejscowości".  Przyznana kwota wynosi blisko 2, 4 mln zł a całkowity koszt operacji wyniesie ponad 3, 9 mln zł. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2013 r.
Odsłon artykułów:
17278470

Odwiedza nas 590 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…