Remonty w PilźnieW Pilźnie wykonywanych jest szereg prac. Trwa rewitalizaca rynku, remontowano są także kolejne drogi.


Trwają intensywne prace przy rewitalizacji rynku w Pilźnie. Po sensacyjnym odkryciu fundamentów ratusza w ostatnich dniach, o którym pisaliśmy w Odkrycie archeologiczne w Pilźnie, prace skoncentrowały się na montażu kolejnych elementów planowanej w rynku fontanny. Równolegle prowadzone są prace na obrzeżach rynku oraz przy drodze dojazdowej.

W związku z przebudową rynku, w obecnych czasie, wyłączone zostały z użytku jezdnia oraz chodniki na ul. Węgierskiej na odcinku od Rynku do skrzyżowania z ul. Grodzką. Natomiast na ul. Grodzkiej ruch odbywa się dwukierunkowo z zakazem zatrzymywania się i postoju wzdłuż tej ulicy. Kierowców czekają wię utrudnienia.

Trwają prace przy przebudowie ul. Kazimierza Wielkiego w Pilźnie, która ułatwi dojazd do miejscowego gimnazjum. Inwestycja kosztować będzie ok. 300 tys. zł. Wykonywane prace polegają na budowie od podstaw odcinka drogi prowadzącego od ul.Kościuszki w kierunku szkoły. Po remoncie droga będzie szersza i znacznie solidniejsza. Droga poprawi znacznie komunikację z Gimnzajum w Pilźnie.

W szybkim tempie posuwają się prace przy budowie ulicy Niepodległości w Pilźnie. Droga ta połączy osiedle przy ulicy Niepodległości z ul. Kazimierza Wielkiego i skróci drogę do gimnazjum w Pilźnie. Finał prac przewidywany jest na przełom października i listopada. Koszt całkowity inwestycji, która rozłożona była na dwa etapy, wyniesie ponad 524 tys. zł, ale budżet Gminy Pilzno pokryje tylko połowę.

Źródło: www.pilzno.um.gov.pl
Odsłon artykułów:
17546201

Odwiedza nas 329 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…