Pomoc samotnym matkom


Osiem kobiet i dziewięcioro dzieci znalazło w tym roku schronienie w Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Placówką opiekują się siostry Urszulanki.


Placówka pomaga kobietom ciężarnym, które są w trudnej sytuacji życiowej i nie mogą liczyć na pomoc rodziny. W grudniu, w domu przy ul. Mościckiego 65, mieszkają cztery kobiety i czworo dzieci. Piąte urodzi się na początku stycznia. Jedna z matek ma bliźniaki.

Placówkę od 1983 roku prowadzi diecezja tarnowska. Samotnymi matkami opiekują się natomiast siostry Urszulanki Serca Jezusa Konającego.

Matki mogą bezpłatnie mieszkać w domu, dostają kosmetyki, pieluchy i ubranka dla dzieci. Zapewniony tam jest spokój i zrozumienie. Wiek podopiecznych obniża się. W tym roku połowa kobiet, które trafiły do Domu Samotnej Matki nie miała skończonych 18 lat. Ponadto dwoje dzieci trafiło do adopcji.

Dzięki prywatnym darczyńcom do domu trafiają zabawki, łóżeczka, a najbardziej potrzebne są środki pielęgnacyjne dla dzieci m.in. kosmetyki, pieluchy oraz odzież. Są także potrzeby lokalowe - w tym roku udało się także wyremontować otoczenie domu.

Pieniądze na utrzymanie Domu Samotnej Matki zbierane są podczas Pasterki w kościołach diecezji tarnowskiej i tworzą Fundusz Obrony Życia. Są one przeznaczane m.in. na opłaty za prąd, wodę, gaz i wyżywienie.

Więcej: www.diecezja.tarnow.pl

Odsłon artykułów:
17269841

Odwiedza nas 249 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…