Sympozjum w 110- lecie koronacji obrazu tuchowskiego6 grudnia był w sanktuarium tuchowskim dniem refleksji na temat kultu Matki Bożej Tuchowskiej na przestrzeni wieków oraz dalszego szerzenia pobożności maryjnej dziś. Okazją była 110 rocznica koronacji cudownego obrazu.

Uroczystość rozpoczęła się od Eucharystii sprawowanej w bazylice pod przewodnictwem JE ks. bpa Wiesława Lechowicza. Później w auli św. Klemensa miały miejsce referaty, dyskusja, refleksja. Wśród zaproszonych prelegentów byli: ks. prof. Stanisław Piech, ks. prof. Janusz Królikowski, ks. prof. Marek Chmielewski i o. Kazimierz Plebanek, wieloletni proboszcz i kustosz tuchowskiego sanktuarium. Na spotkanie przybyli także: przedstawiciele władzy duchownej i świeckiej, tak prowincji redemptorystów, jak również samorządu powiatu i gminy. Byli kustosze sanktuariów maryjnych diecezji tarnowskiej i kapłani z dekanatu wraz z ks. dziekanem, siostry zakonne, bracia nowicjusze i seminarzyści ze swoimi przełożonymi i wychowawcami. Nie zabrakło dyrekcji i nauczycieli szkół tuchowskich i z okolicy, a także dobroczyńców i oblatów zgromadzenia.

Inspiracją do podjęcia refleksji na temat kultu Matki Bożej Tuchowskiej była kończąca się okrągła rocznica koronacji oraz zachęta ks. bpa Andrzeja Jeża do wypracowania przez kustoszy sanktuariów diecezji tarnowskiej statutów każdego sanktuarium, a więc przybliżenia wiernym i pielgrzymom specyfiki danego świętego miejsca.

Szczegóły i fotorelacja: www.klasztor.tuchow.pl

Odsłon artykułów:
17547041

Odwiedza nas 404 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…