Wyruszyła pielgrzymka na Jasną GóręKilka tysięcy osób wyrusza właśnie dziś na szlak 32. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. „Rekolekcje w drodze” rozpoczęły się Mszą św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Koncelebrowali ją biskupi pomocniczy, biskup z Konga - Brazzaville i licznie zgromadzeni kapłani.


Zobacz transmisję na żywo- www.youtube.com/channel/UCWgDbx2ATMep6cW_SAFFHZA

Przed pątnikami ponad 200 km drogi i dziewięć dni pieszego podróżowania na Jasną Górę. Tarnowska pielgrzymka dotrze na Jasną Górę 25 sierpnia.

Pielgrzymce do Częstochowy patronować będzie bł. Karolina Kózkówna, z racji 100. rocznicy Jej męczeńskiej śmierci. Na hasło pielgrzymowania wybrano słowa „Miłość na śmierć nie umiera”. Pątnicy poznają na szlaku życie i przesłanie patronki młodzieży. Będą się też modlić o kanonizację bł. Karoliny. Na pielgrzymce będą obecne relikwie błogosławionej, a pątnicy cz. B odwiedzą jak co roku sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, gdzie znajduje się sarkofag patronki młodzieży. Ponadto każda grupa otrzymała sadzonkę gruszy zaszczepioną z drzewa, pod którym nauczała bł. Karolina.

Każdego dnia na pielgrzymce będzie Msza św. i różne nabożeństwa oraz konferencje. Godzina Miłosierdzia ma stać się na szlaku zasłuchaniem w słowa św. s. Faustyny i dziękczynieniem za dar peregrynacji obrazu Miłosierdzia Bożego w diecezji tarnowskiej. W programie dnia znajdzie się też Cz@t ze Słowem, czyli propozycja na tzw. Strefę Ciszy – słowo Boże do osobistego rozważania. Pielgrzymi będą się w ten sposób modlić w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Podczas pielgrzymki ludzie mogą pojednać się z Bogiem i człowiekiem, wzmocnić swoją wiarę i poznać ciekawe osoby.

Podczas drogi na Jasną Górę mają być śluby i prymicje - kapłańskie i biskupie. Pielgrzymi będą się także modlić za ojczyznę, misje oraz w intencji powołań.

Od kilku lat ważną rolę mają też pielgrzymi duchowi, którzy zapisują się w parafiach i modlą się za pątników. W utrzymaniu łączności między pielgrzymami a ludźmi, którzy iść nie mogą pomagają media.

Relacje i transmisje z trasy będzie można usłyszeć w diecezjalnym Radiu RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Na szlaku będzie też obecna telewizja internetowa, która przeprowadzi transmisje Mszy i wieczornych Apeli Jasnogórskich. Pielgrzymkę będą relacjonować dziennikarze Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz mediów lokalnych.

Diecezjalna Caritas pomogła w pielgrzymowaniu na Jasną Górę rodzinom wielodzietnym. Na szlaku też zostaną podjęte dzieła charytatywne związane z działalnością Caritas oraz ze stypendiami pomostowymi dla studentów oraz stypendiami Fundacji abp. Jerzego Ablewicza. Na pomoc zdolnej młodzieży została przeznaczona niedzielna składka.

Więcej: www.diecezja.tarnow.pl

Odsłon artykułów:
17371695

Odwiedza nas 168 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…