Ks. Marian Myjak honorowym obywatelem gminy JodłowaJodłowa przyznała tytuł honorowego obywatela swojej gminy wieloletniemu proboszczowi parafii Jodłowa Górna księdzu Marianowi Myjakowi.

Rada Gminy Jodłowa uhonorowała ks. Mariana Myjaka, który pracował w parafii Jodłowa Górna przez 34 lata tytułem Honorowego Obywatela Gminy Jodłowa na wniosek Rady Duszpasterskiej Parafii Trójcy Przenajświętszej w Jodłowej Górnej. W uzasadnieniu wniosku czytamy m.in., że ks. Marian Myjak, dbał o materialne i duchowe bogactwo parafialnej społeczności. W trudnych latach 80-tych podjął się budowy plebanii, dokończenia budowy kościoła, budowy dzwonnicy oraz budynków gospodarczych, przyczynił się do powstania cmentarza parafialnego. Wpłynął na rozwój i wizerunek Jodłowej Górnej, angażował się w budowę nowej szkoły, gazyfikacji i telefonizacji.

Wręczenie czwartego w historii aktu Honorowego Obywatela Gminy Jodłowa ks. Marianowi Myjakowi miało miejsce 4 sierpnia 2014r. w sali obrad Urzędu Gminy Jodłowa. 

Źródło: UG Jodłowa - www.jodlowa.eu

Ks. Marian Myjak
Ks. Marian Myjak. Fot. M. Patalas

Ks. Marian Myjak urodził się w 1944 r. w Gołkowicach koło Starego Sącza. Święcenia kapłańskie przyjął w 1971 r. Pracował w Nawojowej, Rajbrocie a następnie w Jodłowej. W roku 2014 ze względu na wiek, kończy się jego praca w Jodłowej Górnej jako proboszcza. Jest m.in. członkiem Rady Duszpasterskiej Diecezji Tarnowskiej wybranym z okręgu dębickiego. Jest także m.in. wychowawcą znanego duszpasterza dzieci ks. Andrzeja Mulki. Ma brata kapłana i proboszcza w diecezji elbląskiej.

Odsłon artykułów:
17371637

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…