3 dzień Odpustu tuchowskiegoHasłem trzeciego dnia Wielkiego Odpustu Tuchowskiego, który miał miejsce 3 lipca były słowa: „Ja życie moje oddaję, aby je znów odzyskać”.

Trzeci dzień Wielkiego Odpustu Tuchowskiego rozpoczął się, podobnie jak we wszystkie dni wydarzenia, odsłonięciem obrazu Matki Bożej o godzinie 6.00 oraz Eucharystią, której przewodniczył tym razem redemptorysta o. Eugeniusz Leśniak, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka w Gdyni. 

Mszę Świętą o godzinie 7.00 sprawował o. Stanisław Kiełbasa, dyrektor Krajowego Sekretariatu Misji i Rekolekcji. Eucharystii, która celebrowana była o godzinie 9:00, przewodniczył ks. prałat Zdzisław Puścizna z Tarnowa. 

Uroczystej sumie z udziałem rolników i pszczelarzy o godzinie 11.00 przewodniczył ks. prałat Marek Marcićkiewicz, duszpasterz rolników.

O godz. 15.00 odbyła się Eucharystia z udziałem DSM, scholii, ministrantów i lektorów, której głównym celebransem i kaznodzieją był o. Witold Baran, redemptorysta, dyrektor Centrum Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów.

O godzinie 18.30 odbyła się Eucharystia z udziałem członków Akcji Katolickiej, która sprawowana była pod przewodnictwem ks. dra Jana Bartoszka, asystenta kościelnego Akcji Katolickiej diecezji tarnowskiej.

O 20.30 w ramach Wieczoru Maryjnego odbył się koncert zespołu „Pokolenia” z Tuchowa.

Fot. K. Jasiński

Szczegóły dotyczące wydarzenia: www.klasztor.tuchow.pl

Program odpustu - zapowiedź

Odsłon artykułów:
17521532

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…