Jubileuszowe sympozjum parafii w Zalasowej

Kościół w Zalasowej

21 czerwca w Zalasowej organizowane jest Sympozjum Naukowe z Okazji 100 - lecia sprowadzenia obrazu NMP Nieustającej Pomocy do świątyni w tej miejscowości.

Sympozjum będzie miało miejsce 21 czerwca godz. 10.00 w Zespole Szkolno –  Przedszkolnym w Zalasowej. O. dr  Stanisław Madeja CsRR zaprezentuje historię Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rzymie. Przy Via Merulana znajduje się sanktuarium z oryginalną Ikoną pochodzącą z Krety. Kopia tego wizerunku jest  właśnie w Zalasowej. Ks. dr Mirosław Gawron przedstawi postać proboszcza Michała Owsianki, dzięki któremu obraz zajmuje tak ważne miejsce w świadomości wielu pokoleń Zalasowian. Z kolei ks. dr Zdzisław Sadko przybliży postać innego proboszcza, Mieczysława Szarka, inicjatora nowenny nieustannej w Zalasowej”. Na zakończenie pochodzacy z Zalasowej redemptorysta Stanisław Madeja CsRR poruszy będzie mówił o odnowie nieustannej nowenny.

Podczas Sympozjum czynna będzie wystawa obrazów NMP NP.

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Zalasowian, Proboszcz Parafii Św. Jana Ewangelisty i Zespół Szkolno –  Przedszkolny w Zalasowej.

 

 

Odsłon artykułów:
17272438

Odwiedza nas 214 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…