Święcenia kapłańskie i pierwsze parafie neoprezbiterów



Pod koniec maja zostali wyświęceni nowi księża w diecezji tarnowskiej oraz w klasztorze tuchowskim. Neoprezbiterzy otrzymali już dekrety o placówkach w których będą pracować.


31 maja w Tuchowie miały miejsce święcenia kapłańskie redemptorysty, pochodzącego z Podstolic Pawła Burdy. Sakramentu udzielił bp Wiesław Lechowicz. Decyzją o. prowincjała zakonu Janusza Soka o. Paweł został skierowany do pracy we wspólnociew Elblągu. Na uroczystej Mszy św. zebrało się wielu gości: rodzina o. Pawła, znajomi i przyjaciele. Na to radosne wydarzenie przybyło także wielu redemptorystów z całej Polski. Z rodzinnej miejscowości neoprezbitera przybyła orkiestra dęta,w której o. Paweł grał na puzonie i doskonalił swoje muzyczne umiejętności.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż udzielił z kolei święceń kapłańskich 31 diakonom. Wśród nich znalazł się m.in. Szymon Ćwik z Dobrkowa. Uroczystości święceń w bazylice katedralnej zgromadziły rodziny, przedstawicieli parafii neoprezbiterów, alumnów, kapłanów i siostry zakonne. Do tego dnia nowi księża przygotowywali się od sześciu lat, podczas formacji w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

Najmłodsi księża diecezji tarnowskiej zostali posłani na swoje pierwsze parafie. Księża neoprezbiterzy o swoich nowych parafiach dowiedzieli się w czasie spotkania z Biskupem Andrzejem Jeżem, w Domu Biskupów Tarnowskich. Posługę wikariuszy i katechetów nowo wyświęceni kapłani podejmną pod koniec sierpnia.

Szymon Ćwik z Dobrkowa decyzją biskupa będzie pracował w parafii św. Rocha w Nowym Sączu. Do naszej okolicy przybędą: Rafał Bocheński pochodzący z Korzennej, będzie pracował w Łękach Górnych, Maciej Igielski z Grybowa zawita do Rzepiennika Biskupiego, Robert Maślak z Gawłowa został posłany do Woli Rzędzińskiej, Marcin Pikul z Borku będzie wikariuszem w Skrzyszowie.

Więcej: www.klasztor.tuchow.pl, www.diecezja.tarnow.pl

Odsłon artykułów:
17521245

Odwiedza nas 207 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…