Peregrynacja w naszej okolicy

Kończy się peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej okolicy. W dniu dzisiejszym (1 czerwca) Obraz i relikwie świętego Jana Pawła II oraz świętej siostry Faustyny zawitały do sanktuarium w Tuchowie - jutro (2 czerwca) opuszczą dekanat tuchowski i powędrują po następnych parafiach diecezji tarnowskiej.

Obraz Jezusa Miłosiernego, Zalasowa
Obraz Jezusa Miłosiernego w kościele w Zalasowej

Peregrynacja, Kowalowa
Pożegnanie Obrazu w Kowalowej

W minionym tygodniu Obraz Jezusa Miłosiernego oraz relikwie św. Jana Pawła II i św. Faustyny zagościły w Tuchowie (parafia św. Jakuba), a następnie w Buchcicach, Piotrkowicach, Zalasowej, Kowalowej, Ryglicach. W poniedziałek (2 czerwca) z parafii w bazylice tuchowskiej, Obraz opuści dekanat tuchowski i zawita do kolejnych miejsc diecezji, najpierw w okolice Ciężkowic i Zakliczyna. W marcu 2015 r. nawiedzi dekanat Pilzno oraz dekanaty miasta i obrzeży Tarnowa. Dokładnie za rok, 30 maja, zakończy się peregrynacja w diecezji, nastąpi to w tarnowskiej katedrze.


Ryglice
Pożegnanie Obrazu w Ryglicach

Tuchów, fot. K. Jasiński
Powitanie w sanktuarium w Tuchowie, fot. K. Jasiński

Kowalowa, drugi Obraz "Jezu ufam Tobie"
Ciekawostka: W Kowalowej znajduje się drugi obraz artysty A. Hyły, który jest twórcą słynnego Jezusa Miłosiernego z Krakowa - Łagiewnik

Galerie zdjęć

Zalasowa

ZalasowaKowalowa

KowalowaRyglic

Joniny

RygliceTuchów

Tuchów
Inne artykuły, galerie zdjęć - Peregrynacja w okolicy

Foto: Dorota Kisiel-Szynal (Kowalowa), Krzysztof Jasiński (Piotrkowice, Tuchów), Janusz Siemek (Tuchów, Ryglice, Kowalowa).

Odsłon artykułów:
17548996

Odwiedza nas 539 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…