Peregrynacja w naszej okolicy

W najbliższą środę rozpocznie się peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej okolicy. Obraz przekroczy granicę dekanatu ołpińskiego.


Fot.: www.krakow.faustyna.pl

Obraz nawiedza obecnie dekanat Łużna: niedziela 11 maja - Staszkówka, 12 maja - Moszczenica, 13 maja - Zagórzany, 14 maja - Kwiatonowice.

Rzepiennik Suchy

W środę 14 maja 2014 peregrynacja rozpocznie się w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Rzepienniku Suchym. Celebransem będzie bp. J. Piotrowski.

Jodłówka Tuchowska

W czwartek 15 maja Obraz powita wspólnota z parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Jodłówce Tuchowskiej. Przybędzie tu bp. S. Salaterski.

Olszyny

W piątek 16 maja Obraz przewieziony zostanie do parafii pw. Podwyższenia Św. Krzyża w Olszynach. Tamuta powita go z lokalną wspólnotą bp. J. Piotrowski.

Żurowa

W sobotę 17 maja nastąpi peregrynacja w kościele św. Małgorzaty w Żurowej. Celebransem będzie bp. W. Bobowski.

Swoszowa

W niedzielę 18 maja Obraz nawiedzi parafię pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Swoszowej. W uroczystościach uczestniczył będzie ks. inf. A. Kokoszka.

W kolejne dni Obraz Jezusa Miłosiernego powędruje do Czermnej, Szerzyn, Ołpin, a w czwartek 22 maja zawita do dekanatu tuchowskiego.

Ojciec Święty Benedykt XVI pobłogosławił Obraz Jezusa Miłosiernego we wrześniu 2011 roku. Delegacji z krakowskich Łagiewnik przewodniczył Rektor Sanktuarium biskup Jan Zając, który w imieniu kardynała Stanisława Dziwisza poprosił Ojca Świętego o specjalne błogosławieństwo dla Obrazu oraz uczestników II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia w 2011 r. i peregrynacji.

Obraz ten jest wierną kopią wizerunku Pana Jezusa Miłosiernego z kaplicy klasztornej w Krakowie - Łagiewnikach. Wraz z relikwiami św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II Obraz powędrujedo wszystkich parafii Archidiecezji Krakowskiej. Peregrynacja Obrazu w Archidiecezji Krakowskiej trwała od 16 października 2011 do 29 czerwca 2013, natomiast w Diecezji Tarnowskiej peregrynacja trwa od 14 września 2013 do 10 czerwca 2015. Obraz wraz z relikwiami św. Faustyny i bł. Jana Pawła II będzie przewożony w specjalnym samochodzie - kaplicy, ozdobionym papieskimi herbami. Hasłem peregrynacji są słowa: Miłosierdzie źródłem nadziei. (Źródło: www.milosierdzie.pl)

Zachęcamy internautów do nadsyłania fotografii, materiałów video z poszczególnych miejscowości dotyczących wydarzenia.

Inne artykuły, galerie zdjęć - Peregrynacja w okolicy

Odsłon artykułów:
17457051

Odwiedza nas 125 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…