Nagrodzeni w konkursach w 100- lecie śmierci bł. KarolinyW Zespole Szkół w Woli Radłowksiej rozstrzygnięto jedenastą ogólnopolską edycję konkursu „Błogosławiona Karolino - świeć nam przykładem”. Wśród nagrodzonych znalazły się osoby z naszej okolicy.

Tematyką tegorocznego konkursu, w stulecie śmierci błogosławionej Karoliny,  były słowa hasła: „Nie żyję ja, lecz żyje we mnie Chrystus”. Rekordowa ilość przygotowanych prac, związana była z przypadającą w tym roku setną rocznicą śmierci bł. Karoliny. Na tegoroczny konkurs napłynęło blisko1500 prac, w tym 400 poetyckich. Nagrodzono i wyróżniono 160 osób - dzieci, młodzież i osoby dorosłe niemalże z całej Polski. Wydano również publikację w której zamieszczono nagrodzone prace.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 11 III w szkole w Woli Radłowskiej. Organizatorem konkursu było Publiczne Gimnazjum im. bł. Karoliny Kózkówny w Woli Radłowskiej i Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie.

Prace plastyczne

Wyróżnienia: Weronika Boruch Zespół SP nr 1 w Szynwałdzie, Joanna Marcisz PG im. Bł. Karoliny Kózki w Czermnej, Paulina Kasprzyk, ZSP im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach.

Prace poetyckie

2 miejsce Rozalia Makarska SP w Ryglicach, 2 miejsce gimn. Justyna Krakowska ZSP nr 1 w Szynwałdzie, 3 miejsce Wiktoria Januszek SP w Ładnej. wyróżnienia: Magdalena Mazur gimn. ZSP nr 1 w Szynwałdzie, Edyta Iwańska, Kinga Wrona, Kamil Krzywoń i Kinga Galas ZSP Ryglice.

Szczegóły: www.powiat.tarnow.pl, tarnow.gosc.pl


Odsłon artykułów:
17521566

Odwiedza nas 200 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…