Medale Dei Regno Servire26 osób zostało wyróżnionych medalem diecezjalnym Dei Regno Servire. Biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył medale w tarnowskiej katedrze.
Wśród wyróżnionych znalazł się m.in. Mieczysław Kras.

Dei Regno Servire (łac. służyć królestwu Bożemu) otrzymały osoby, które angażują się w życie swoich parafii, są nadzwyczajnymi szafarzami Komunii Świętej, wspierają misje  i prowadzą dzieła charytatywne.

W Uroczystość Chrystusa Króla na wspólnej modlitwie spotkali się w katedrze członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, obchodzący patronalne święto. W gronie wyróżnionych jest Maria Mikulska z parafii Wniebowzięcia NMP w Nowym Wiśniczu. To matka trzech kapłanów diecezji tarnowskiej, od wielu lat bardzo zaangażowana w życie parafialne.

Medal otrzymał też Mieczysław Kras z parafii św. Jakuba w Tuchowie. Były starosta tarnowski, aktualnie doradca burmistrza Tuchowa, wspierał prace przy kaplicy w Mesznej Opackiej jak i dzieła charytatywne prowadzone w parafii, przyczynił się do założenia przy parafii Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Wsparcia Dziennego dla dzieci z rodzin ubogich i wielodzietnych.

Medalem został wyróżniony Władysław Sukiennik – parafia pw. św. Jakuba Starszego Ap. w Tuchowie (był członkiem Rady Duszpasterskiej, zaangażowany w działalność Akcji Katolickiej, jako artysta rzeźbiarz zajmuje się rzeźbieniem, konserwowaniem i odnawianiem zabytkowych krzyży, ołtarzy, figur i innych rzeczy poświęconych Bogu)

Wśród wyróżnionych znaleźli się także m.in.: Janusz Górecki, Eugeniusz Kołodziej, Grażyna Grzegorczyk, Tomasz Korus z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej

Źródło: www.diecezja.tarnow.pl

Odsłon artykułów:
17367630

Odwiedza nas 101 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…