Skrzyszów w czołówce gmin edukacyjnychZakończył się plebiscyt na najlepsze projekty edukacyjne minionego roku w Małopolsce. Drugie miejsce zdobył w nim Mały Uniwersytet Skrzyszowski.


Gmina Bobowa, organizator XIV Międzynarodowego Festiwalu Koronki Klockowej, została Edukacyjną Gminą Małopolski 2013. II miejsce ex aequo zajęły gminy: Klucze za II Piknik Historyczny Jura 1914 oraz Skrzyszów za przedsięwzięcie Mały Uniwersytet Skrzyszowski.

Uroczyste podsumowanie Plebiscytu na „Edukacyjną Gminę Małopolski” organizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie i „Gazetę Krakowską” odbyło się na Wawelu. Gmina Skrzyszów już po raz drugi wzięła udział w zmaganiach konkursowych i zdobyła II miejsce oraz tytuł EDUKACYJNEJ GMINY MAŁOPOLSKI za projekt Mały Uniwersytet Skrzyszowski. W Gali „Rozwiń swoją gminę” podsumowującej Plebiscyt obecny był wójt gminy Skrzyszów Marcin Kiwior oraz grupa taneczna z Zespołu Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie, która zaprezentowała swoje umiejętności taneczne.

Mały Uniwersytet Skrzyszowski to inicjatywa skierowana do uczniów klas I – III szkół podstawowych gminy Skrzyszów. W sumie 319 dzieci skorzystało ze wsparcia logopedycznego i gimnastyki korekcyjnej. Zajęcia umożliwiły im zniwelowanie trudności w czytaniu i pisaniu, a także trudności w zdobywaniu wiedzy matematycznej. Uczniowie szczególnie uzdolnieni rozwijali swoje zainteresowania matematyczno – przyrodnicze, językowe, plastyczne, muzyczno – taneczne, informatyczne. Dla najaktywniejszych zorganizowano wycieczki edukacyjne. Na zakończenie studenci Małego Uniwersytetu Skrzyszowskiego otrzymali pamiątkowe dyplomy, a szkoły miały okazję zaprezentować swoje osiągnięcia w formie występów oraz wernisażu prac plastycznych.

Plebiscyt „Edukacyjna Gmina Małopolski” już po raz drugi został zorganizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie wspólnie z „Gazetą Krakowską”. Jego zadaniem jest promowanie gmin wiejskich i wiejsko – miejskich Małopolski, które, organizując ciekawe przedsięwzięcia edukacyjne, najaktywniej w regionie wspierają uczenie się przez całe życie swoich mieszkańców. Plebiscyt z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, o czym świadczy chociażby fakt, że na wszystkich kandydatów do tytułu Edukacyjnej Gminy Małopolski 2013 oddano prawie 100 tys. głosów, podczas gdy rok temu – 32 tys. głosów.

Źródło: skrzyszow.pl, www.malopolska.pl


Odsłon artykułów:
17521003

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…