Skrzyszów nominowany jako gmina edukacyjnaSkrzyszów to jedna z dziewięciu gmin, która walczy o tytuł „Edukacyjnej Gminy Małopolski 2013”.


Do czwartku 20 marca trwa głosowanie na gminę, która oferuje najciekawsze przedsięwzięcia edukacyjne w regionie. Głosowanie odbywa się na www.krakow.naszemiasto.pl. Uroczyste ogłoszenie wyników Plebiscytu będzie miało miejsce 27 marca. Plebiscyt „Edukacyjna Gmina Małopolski 2013” organizowany jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie wspólnie z „Gazetą Krakowską”.

Do tytułu „Edukacyjna Gmina Małopolski 2013” nominowana jest gmina Skrzyszów za "Mały Uniwersytet Skrzyszowski". Projekt skierowany był do uczniów klas I – III szkół podstawowych Gminy Skrzyszów. W sumie 319 dzieci skorzystało ze wsparcia logopedycznego i gimnastyki korekcyjnej. Zajęcia umożliwiły im zniwelowanie trudności w czytaniu i pisaniu, a także trudności w zdobywaniu wiedzy matematycznej. Uczniowie szczególnie uzdolnieni rozwijali swoje zainteresowania matematyczno – przyrodnicze, językowe, plastyczne, muzyczno – taneczne, informatyczne. Dla najaktywniejszych zorganizowano wycieczki edukacyjne. Na zakończenie studenci Małego Uniwersytetu Skrzyszowskiego otrzymali pamiątkowe dyplomy, a szkoły miały okazję zaprezentować swoje osiągnięcia w formie występów oraz wernisażu prac plastycznych.

Przypomnijmy, że Gmina Skrzyszów znalazła się na drugim miejscu a Tuchów na trzecim w plebiscycie „Edukacyjna Gmina Małopolski 2012″.

Odsłon artykułów:
17029923

Odwiedza nas 317 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…