Wyróżnienia powiatu tarnowskiego dla uczennic z JoninPodczas XLIII sesji Rady Powiatu Tarnowskiego przyznane zostały wyróżnienia w dziedzinie sportu powiatowego oraz za osiągnięcia uczniowskie. Tradycją stało się, iż na forum Rady honorowane są osiągnięcia osób, które w sposób szczególny wyróżniają się w powiatowej społeczności.
Uhonorowano m.in. Julię Jodłowską oraz Gabrielę Golec z Jonin. 

Wyróżnione przez powiat tarnowski

Radny powiatu Zbigniew Cieślikowski, wyróżnione uczennice z Jonin, starosta powiatu Roman Łucarz

Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Zbigniew Karciński wyróżnili pochodzącą z podtarnowskich Koszyc Wielkich szpadzistkę Renatę Knapik. Starostwo Powiatowe w Tarnowie wesparło również nagrodą finansową utalentowaną szpadzistkę Krakowskiego Klubu Szermierczego. Inicjatorem wyróżnienia Renaty Knapik przez tarnowskie Starostwo był Radny Powiatu Tomasz Stelmach. W imieniu nieobecnej Renaty Knapik nagrodę odebrał ojciec zawodniczki.
Renata Knapik wywalczyła dwukrotnie Mistrzostwo Polski w szermierce, jest aktualną brązową medalistką Mistrzostw Europy, ma miejsce w kadrze narodowej w szpadzie kobiet. Teraz jej główny sportowy cel to wyjazd na Igrzyska Olimpijskie, które w 2016 roku odbędą się w Rio de Janeiro.

W dalszej kolejności uhonorowana został drużyna siatkarzy chłopców z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II z Gromnika, która może poszczycić się znacznymi sukcesami w minionym roku, w tym: Finalisty Ogólnopolskiej Licealiady 2013 w piłce siatkowej (Ostróda); Mistrza Małopolskiej Licealiady 2013 w piłce siatkowej drużyn amatorskich (Kraków); Wicemistrza Małopolskiej Licealiady 2013 w piłce siatkowej (Andrychów); Mistrza Rejonu Tarnów - Brzesko - Dąbrowa Tarnowska - Powiat Tarnowski; Mistrza Powiatu Tarnowskiego.
Drużyna występowała w składzie: Mateusz Kwarciński, Wojciech Zadrożny, Dawid Kurek, Jakub Sowa, Dariusz Szczerba, Michał Wojna, Amadeusz Broński oraz opiekun i trener Marek Dziuban.

Natomiast na wniosek Radnego Powiatu Zbigniewa Cieślikowskiego wyróżnione zostały uczennice ze Szkoły Podstawowej w Joninach: Julia Jodłowska, uczennica klasy VI, Gabriela Golec, uczennica klasy III - za wysokie osiągnięcia w dziedzinie nauki i kultury, w szczególności za liczne sukcesy w konkursach na szczeblu lokalnym i regionalnym.

Julia Jodłowska, Joniny
Julia Jodłowska

Gabriela Golec, Joniny
Gabriela Golec

Czytaj także: Gabriela Golec, Julia Jodłowska

Info: Starostwo Powiatu Tarnowskiego, fot. Dawid Skruch 

Odsłon artykułów:
17546104

Odwiedza nas 287 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…