Wystawa ?Pamiątki Rozwadowskich ? naszym dziedzictwem?


Do 26 stycznia 2015 r. w Muzeum Miejskim w Tuchowie czynna jest wystawa pamiątek po związanej z historią miasta rodzinie Rozwadowskich.


Organizatorami wystawy pt. ?Pamiątki Rozwadowskich - naszym dziedzictwem? są: Stowarzyszenie Rodziny Jordan Rozwadowskich Przewodniczący Zarządu i Towarzystwa Miłośników Tuchowa. Kuratorem wystawy jest Tomasz Wantuch.

Na wystawie będzie można zobaczyć dokumenty, fotografie, pocztówki oraz inne pamiątki po rodzinie Rozwadowskich.

Pamiątki rodzinne i inne przedmioty, które można zobaczyć na wystawie w Tuchowie, udało się zebrać dzięki starniom Tomasza Wantucha - prezesa Towarzystwa Miłośników Tuchowa. Niektóre z nich ocalały w 1945 r. wraz z tuchowskim pałacem Rozwadowskich, który Niemcy podpalili uciekając z miasta. Udało się także odnaleźć przedmioty wywiezione tuż przed podpaleniem obiektu. Tomasz Wantuch nawiązał kontakty z rodziną Rozwadowskich. Zgromadzone pamiątki znalazły się na ekspozycji, pt. ?Pamiątki Rozwadowskich - naszym dziedzictwem?. Powodem organizacji wystawy jest także 70. rocznica śmierci Bronisława Rozwadowskiego ps. Dynamit, który walczył w Batalionie Barbara i poległ w pobliskich Dąbrach, oraz 15. rocznica śmierci jego siostry Marychny Rozwadowskiej.

Miejsce wystawy:

Muzeum Miejskie w Tuchowie - Dom Kultury w Tuchowie ul. Chopina 10.

Czas:

12 grudnia do 26 stycznia 2015 r.
środa: 8:00 ? 16:00, czwartek: 14:00 ? 20:00, piątek: 10:00 ? 18:00
Zwiedzanie w pozostałe dni tygodnia po uprzednim zgłoszeniu. Istnieje też możliwość oprowadzania gości po wystawie przez kuratora po wcześniejszym zgłoszeniu takiego zamiaru w Muzeum Miejskim w Tuchowie.

 

Odsłon artykułów:
17602100

Odwiedza nas 202 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…