Najpiękniejsze ogrody Gminy RygliceZakończył się konkurs na „Najpiękniejszy zakątek ogrodu w Gminie Ryglice” zorganizowany przez Zarząd Miasta Ryglice oraz Stowarzyszenie Koło Pań „Rygliczanki” w Ryglicach. W tegorocznej edycji zwyciężyło dzieło Janusza Galasa z Ryglic.

Ogrody, ogrody jak barwne motyle
świat z bajek dziecięcych wyjęty na chwilę,
gdy raz zauroczą cię swoim oddechem
poczujesz jak stajesz się innym człowiekiem.
Tu czas się zatrzymał i spokój zamieszkał,
tu szczęście odnajdziesz na grządkach i ścieżkach”.


16 sierpnia bieżącego roku odbyło się podsumowanie Konkursu na „Najpiękniejszy zakątek ogrodu w Gminie Ryglice”. Organizatorem konkursu był Zarząd Miasta Ryglice oraz Stowarzyszenie Koło Pań „Rygliczanki” w Ryglicach, we współpracy z Sołtysami i Radami Sołeckimi. Uczestnikami konkursu byli mieszkańcy gminy Ryglice, którzy zdecydowali się pokazać stworzone osobiście piękne zakątki swoich ogrodów.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach. W pierwszym etapie wybrane zostały urokliwe zakątki w ogrodach w poszczególnych sołectwach. W drugim etapie Komisja wybrała najpiękniejsze zakątki w ogrodach w Gminie Ryglice. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Nagrody ufundowali sponsorzy:

Agencja Ubezpieczenia „GWARANT” -Szczepan Marcinek, Małgorzata i Grzegorz Gawron, Sklep Ogrodniczy Solarz Dorota, Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju w Tuchowie, Auto Plus- Michał Bawiec, Firma” Anna”- Anna Siwek, Usugi księgowe – Anna Lachowicz, ”DREWLANDIA”- Pieniądz Bogusław, „DREWSTYL”- Niemiec Tadeusz.

Cała uroczystość podsumowania konkursu odbyła się w niezwykle miłej atmosferze w leśniczówce w Ryglicach. Zgromadziła uczestników, organizatorów i sponsorów. Rozpoczęła ją przewodnicząca Zarządu Miasta i zarazem prezeska Stowarzyszenia Koła Pań „Rygliczanki” Krystyna Bochenek. Przedstawiła ideę konkursu, stwierdzając, że w naszej gminie jest i ciągle powstaje dużo pięknych, zadbanych i budzących podziw ogrodów, a w nich czarujących miejsc, które zachwycają urodą i są świadectwem dbałości i pracowitości ich właścicieli. Wszystkie są wyjątkowe i zasługują na uznanie. Ich właścicielom gratulujemy pięknej pasji i życzymy, by ich „perełki” co rok stawały się jeszcze doskonalsze i bogatsze o nowe okazy. Uczestnikom konkursu zostały wręczone nagrody. Później wszyscy częstowali się przygotowanymi przez organizatorów smakołykami.

Wyniki konkursu na „Najpiękniejszy zakątek ogrodów w Gminie Ryglice w 2014 r.


Tytuł „Zaczarowane miejsce” otrzymał ogród Janusza Galasa (Ryglice)

Ogród, Janusz Galas, Ryglice


Ogród, Janusz Galas, Ryglice

Tytuł "Najpiękniejszy zakątek" otrzymały:

Ogród Beaty Jagodzińskiej (Ryglice)Ogród, Beata Jagodzińska, Ryglice

Ogród Marii Gancarz (Lubcza)Ogród Klaudyny Stępień (Zalasowa)
Ogród, Klaudyna Stępień, Zalasowa

Za wyjątkowe wrażenia artystyczne jakich dostarczyły ogrody wyróżnieni zostali:

-Ewa i Piotr Początko ( Ryglice)
-Józefa i Stanisław Błażejowie ( Ryglice)
-Danuta Solarz ( Ryglice)
-Barbara Kumięga ( Ryglice
-Danuta i Artur Błażejowie (Ryglice)
-Sabina Smoleń( Zalasowa)
-Teresa Firmuga ( Zalasowa)
- Agata Firmuga ( Zalasowa)
- Stefania Mądel (Zalasowa)
- Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Ewangelisty w Zalasowej
- Grażyna Lesiak ( Zalasowa)
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Bistuszowej
-Dorota Duda (Kowalowa)
-Jan Marcinek (Lubcza)

Celem konkursu było zachęcenie mieszkańców Gminy Ryglice do poprawy stanu czystości, ładu i porządku, a także zachęcenie do upiększania swoich posesji. Celem jest również pokazanie, że stan otoczenia ma bardzo istotny wpływ nie tylko na samopoczucie mieszkańców, ale również na atrakcyjność gospodarczą i turystyczną Gminy Ryglice.


Odsłon artykułów:
17520267

Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…