Okolica Bardzo Imprezowa 1, 2014

 

Rowery, motocykle, koncerty i uroczystości patriotyczne.
Wiele atrakcji czeka nas w najdłuższym weekendzie 2014 roku. Zapraszamy do pierwszej w tym roku edycji Okolica Bardzo Imprezowa portalu Ryglice-okolice.pl.

Zgłoś wydarzenie - zareklamuj imprezę

Koncerty

29 kwietnia, godz. 17.00 - Kąśna Dolna, Dworek Paderewskiego - Estrada Młodych - koncerty dyplomowe: Przemysław Sumyk, Karolina Krupa
30 kwietnia, godz. 19.00 - Tarnów, Hotel Bristol - KAT i Roman Kostrzewski
1 maja, godz. 19.00 - Tarnów, Rynek - Cezary Chmiel Band - Rock polskiego kina, m.in. Artur Gadowski - IRA
2 maja, godz. 19.00 - Tarnów, Rynek - Dobranocki, Anna Dereszowska
3 maja, godz. 19.00 - Tarnów, Rynek - Raz Dwa Trzy symfonicznie
3 maja, godz. - 20.00 - Wierzchosławice - Lao Che
3 maja - Brzostek - Akcent
3 maja, godz. 15.00 - Ryglice - parada i konkurs orkiestr dętych powiatu tarnowskiego i dąbrowskiego "Echo Trombity"
4 maja, godz. 19.00 - Tuchów - Plateau
4 maja - Brzostek - Baciary

Jeśli nie chcesz iść na koncert darmowy lub płatny, skorzystaj z jednośladualbo zapal grilla i obejrzyj wyścig kolarski w Twojej okolicy


Wyścig Kolarski

Wygląda na to, że w majowy, długi weekend największe natężenie rowerów na metr kwadratowy będzie w Tarnowie. Wszystko za sprawą Karpackiego Wyścigu Kurierów, który rusza już we wtorek 29 kwietnia z węgierskiego Veszprem do Tarnowa. Wezmą w nim udział reprezentanci blisko 40 zespołów z pięciu kontynentów świata.

W niedzielę 4 maja
przez trzy godziny zawodnicy Karpackiego Wyścigu Kurierów będą przemierzać górzyste trasy naszej okolicy. Przejadą przez Tuchów, Zalasową, Ryglice, Żurową, Ołpiny, Szerzyny, Swoszową, Joniny, Kowalową, Wolę Lubecką, Lubczę, Szynwałd, Skrzyszów. Sześcioetapowy wyścig zakończą w Tarnowie. Poniżej prezentujemy szczegółową trasę i mapę KWK w naszej okolicy. Szczegóły: Karpacki Wyścig KurierówMożna też szybciej zwiedzić Węgry, Słowację i Polskę


Przejazd motocyklowy

Tuchów

1 maja o godz. 8.00 zainaugurowany zostanie sezon motocyklowy. Wydarzenie rozpocznie Msza św. w parafii św. Jakuba. Później odbędzie się parada motocyklowa na trasie Tuchów - Krynica - Stara Lubownia - Niedzica - Krościenko n/Dunajcem - Nowy Sącz - Tuchów. Wyjazd poprowadzi proboszcz parafii tuchowskiej ks. Alfons Górowski, który jest również aktywnym motocyklistą. Szczegóły: http://moto-tuchow.pl.tl

Pamiętajmy, że jest też ważna rocznica. Posłowie sprzedali nasz kraj i posłowie próbowali ratować Ojczyznę. Dziś pamiętamy o tych, co próbowali zmienić i tych, którzy się opamiętali


Uroczystości patriotyczne, inne

W wielu miejscowościach organizowane są uroczystości patriotyczne. W szczególny sposób świętują ten dzień strażacy. Oto niektóre z nich:

Brzyska.
3 maja - uroczystości patriotyczne "Święto Konstytucji". Rozpoczęcie o godz. 11.30 Mszą św. w kościele w Brzyskach. Później nastąpi przemarsz na plac pod Urzędem Gminy. Popołudniu planowany jest piknik rodzinny.

Jodłowa. 3 maja odbędą się uroczystości "Stulecia pomnika Konstytucji 3 maja oraz bitwy racławickiej". Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00. Po godz. 12 zostaną zaprezentowane rekonstrukcje historyczne.

Łękawica. Uroczyste obchody święta 3 maja w gminie Skrzyszów w tym roku odbędą się w Łękawicy. O godzinie 8:40 rozpocznie się zbiórka pocztów sztandarowych następnie o 9:00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele w Łękawicy. Później rozpoczną się uroczystości przed pomnikiem pamięci, gdzie odbędzie się apel poległych i złożenie wieńców. Na uroczystości zapraszają Samorząd Gminy Skrzyszów, Szkoła Podstawowa w Ładnej oraz Parafia w Ładnej.

Pilzno. 3 maja – Święto Konstytucji 3 maja oraz obchody 120 lecia Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół". Godz. 19.00 spotkanie strażackie wraz z Parafialną Orkiestrą Dętą.

Ryglice. 3 maja - Uroczystości patriotyczne, godz. 10.30. 3 maja - Parada Orkiestr Dętych, Eliminacje do "Echa Trombity 2014", godz. 14.30

Skrzyszów

2 maja o godz. 17.00 odbędzie się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika św. Jana Pawła II. Jego fundatorem jest Tadeusz Wrześniak. Pomnik stanie przed Zespołem Szkoły Podstawowej nr. 1 im. Jana Pawła II i Gimnazjum w Skrzyszowie. Poświęcenia dokona ks. bp Stanisław Salaterski.

Tarnów

godz. 12.00 - Bazylika Katedralna. Msza święta w intencji Ojczyzny
godz. 13.30 - Grób Nieznanego Żołnierza w Tarnowie, uroczystości
godz. 16.00 - Tarnowski Teatr im. L. Solskiego - XV Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej, org. PTG Sokół - Świat Pracy
godz. 17:00 - Marsz Konstytucji 3 maja, org. Młodzież Wszechpolska, start: plac bł. ks. J. Popiełuszki
Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/250348911818646/

W ramach akcji "Flaga na samochód" zainicjowanej w Tarnowie 10 lat temu w Urzędzie Miasta Tarnowa przy ul. Mickiewicza i ul. Nowej, Wydziale Marki Miasta oraz Tarnowskim Centrum Informacji można bezpłatnie odebrać narodową flagę. Flagi są rozdawane z okazji Dnia Flagi (2. maja), a także majowych świąt państwowych.

Tarnów proponuje także:

Interaktywna wystawa „Nauki dawne i niedawne” (ciekawostki i eksperymenty w takich dziedzinach, jak astronomia, fizyka i matematyka) w tarnowskim Muzeum Okręgowym

Chińska Armia Terakotowa Cesarza Qin w Muzeum Etnograficznym

28 Tarnowska Nagroda Filmowa (impreza popularyzująca, promująca i tym samym upowszechniająca dorobek polskiej kinematografii, to jeden z najstarszych, tuż po Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni festiwal związany z polskim filmem). Koncerty w ramach TNF zaprezentowano na początku niniejszego artykułu.

Finisz Karpackiego Wyścigu Kurierów oraz rajd rowerowy "Tour de gmina Tarnów",

„Tajsa – wczoraj i jutro brzmi tak samo” (wystawa przygotowana przez BWA a dedykowana społecznościom romskim na świecie)

Żużlowe rozgrywki Enea Ekstraliga pomiędzy Tarnowem a Gorzowem Wielkopolskim na stadionie w Tarnowie-Mościcach.

Tuchów

5 maja Gminny Dzień Strażaka. Zbiórka pocztów sztandarowych, strażaków, członków MDP o godzinie 17:00 na placu przy Domu Strażaka w Tuchowie. Następnie przemarsz na tuchowski rynek, gdzie odbędzie się uroczysty apel (raport, przegląd pododdziałów, wręczenie odznaczeń oraz złożenie kwiatów przy figurze św. Floriana). Po apelu druhowie przemaszerują do kościoła parafialnego, gdzie odprawiona zostania Msza święta w intencji wszystkich strażaków z gminy Tuchów.

4 maja. Otwarcie Tuchowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej oraz Festwal 3maj się Zdrów.
Przygotowano wiele atrakcji sportowo-rekreacyjnych i kulturalnych. W programie znajdą się m.in.: koncert Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej, Puchar Polski Strongmanów w Tuchowie, występ zespołów muzycznych: Swing i Atria.
Centrum Zdrowia Tuchów przygotowało medyczny blok profilaktyczny. W tym dniu będzie też okazja do spotkania i prezentacji lokalnych firm, instytucji, organizacji. Kolejna edycja plenerowego festiwalu majowego organizowanego przez Centrum Zdrowia Tuchów odbędzie się w tym roku 3 maja w Wierzchosławicach i Ciężkowicach, a 4 maja w Tuchowie.

4 maja, Tuchów, gwiazda wieczoru - zespół PLATEAU zagra materiał ze swojej czwartej płyty "Projekt Grechuta".
Więcej: Muzyka - Maj - Medycyna do trzeciej potęgi!

Wola Rzędzińska. 3 maja w Woli Rzędzińskiej odbędą się uroczystości, które w tym roku będą miały rozszerzony przebieg. Po tradycyjnym apelu pod pomnikiem w Centrum Wsi, w gminę ruszy I rajd rowerowy "Tour de gmina Tarnów"

Artykuł zapowiadający cykl: Rusza Okolica Bardzo Imprezowa
Okolica Bardzo Imprezowa 2012

Zgłoś wydarzenie

Niniejszy artykuł to projekt autorski portalu ryglice-okolice.pl

Odsłon artykułów:
17367626

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…