Prace konserwatorskie w gminie Pilzno

 
Zaangażowanie Gminy Pilzno w ochronę zabytków znalazło uznanie Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Przemyślu. W mijającym roku przeznaczono na prace konserwatorskie ponad 300 tys. zł.
 
W gminie Pilzno tylko w ubiegłym roku samorząd wsparł prace konserwatorskie kwota ponad 300 tys. zł a w przyszłym roku z budżetu gminy na ochronę zabytków przeznaczonych zostanie 160 tys. zł. Planowana jest renowacja zabytkowych kościołów w Zwierniku, Machowej oraz klasztoru oo. karmelitów w Pilźnie. Wśród planowanych zadań znalazły się także: rewitalizacja runku w Pilźnie,  zakończenie remontu kapitalnego i adaptacji budynku dawnej organistówki na siedzibę samorządowego Muzeum Regionalnego, organizacja i otwarcie samorządowego Muzeum Regionalnego, opracowanie studium historyczno - urbanistycznego miasta Pilzna, aktualizacja ewidencji zabytków architektury i urbanistyki miasta i gminy.
 
Podczas niedawnej sesji Rady Miejskiej w Pilźnie rajcy przyjęli Gminny Program Opieki nad zabytkami na lata 2012-2015. Gmina będzie ponadto występować do wojewódzkiego konserwatora zabytków z wnioskami o wpisanie do rejestru zabytków obiektów nieruchomych u ruchomych z terenu gminy o znacznej wartości historycznej i artystycznej oraz wspierać inicjatywy mające na celu publikacje prezentujące i promujące walory gminy Pilzno, jej historię i zabytki. Dodatkowo Burmistrz Pilzna powoła społeczny zespół doradczy ds. opieki nad zabytkami krajobrazu kulturowego gminy.
 
Podobny temat- fotografie: Pilzneński Karmel.
 

Źródło: www.pilzno.um.gov.pl
Odsłon artykułów:
17462033

Odwiedza nas 198 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…