Sokole Gniazda na Pogórzu

PTG Sokół - Świat Pracy
 

W dn. 22.12.2014r w Domu Kultury w Gromniku odbyło się spotkanie przedstawicieli zarządu Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego ?Sokół-Świat Pracy? z mieszkańcami gminy Gromnik.

Po przedstawieniu celów i zasad działania Towarzystwa przez druha Mateusza Olejnika deklarację przystąpienia do Sokoła złożyło 13 osób.

Założycielami gniazda w Gromniku zostali min. nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych na czele z dyrektorem Wiesławem Wójcikiem, radni gminni z Przewodniczącym Rady p. Zdzisławem Maniakiem, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Prezes Gminnego Klubu Sportowego Gromnik oraz tacy społecznicy jak powszechnie znany p. Stanisław Kapałka.

Wybrano tymczasowy Zarząd Oddziału, a funkcję Prezesa powierzono Małgorzacie Namysłowski.

W zamiarach organizatorów jest utworzenie sekcji strzeleckiej i budowa strzelnicy, w czym zdeklarował się pomóc obecny na zebraniu p. Witold Wardzała Prezes Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Tarnowie. On również wzmocnił oddział w Gromniku przystępując do tworzącej się struktury PTG ?Sokół-Świat Pracy? w tej miejscowości.

2 stycznia 2015 roku planowane jest zebranie w Tuchowie w celu reaktywowania działalności sokolej w tym mieście.

Organizatorzy liczą że piękna tuchowska sokolnia będzie inspiracją dla współczesnych mieszkańców miasta i okolic do przywrócenia wiary w wartości pielęgnowane w ruchu sokolim takie jak miłość do ojczyzny i gotowość do jej obrony. Wychowanie młodego pokolenia zdrowego moralnie, fizycznie i duchowo w ponadpartyjnej atmosferze demokratyzmu, solidaryzmu społecznego, w duchu głębokiej religijności, będzie podstawowym celem działaczy sokoła .

Rok 2015 zapowiada się więc rokiem pracy organizacyjnej nad strukturą oddziałów i formacją ideową adeptów Towarzystwa.

Z sokolim pozdrowieniem
Andrzej Olejnik - Prezes


Chętnych, którzy chcą włączyć się do ruchu sokolniczego, tworzyć lokalne struktury, prosimy o zgłoszenie pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odsłon artykułów:
17371685

Odwiedza nas 314 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…