Wycieczka w okolice Limanowej - zaproszenie ZSP RygliceZespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Cz. Majorka w Ryglicach zaprasza na jednodniową wycieczkę w rejony Limanowej organizowaną w dniu 7 czerwca 2014 (sobota).Gródek nad Dunajcem

Wycieczka jest akcentem turystycznym kończącym projekt pt. „Spieszmy się pomagać” realizowanym w Zespole Szkół. Projekt ten opierał się na pomocy udzielanej przez szkolnych wolontariuszy seniorom z Ryglic, głównie osobom starszym należącym do Klubu Seniora. Wycieczka skierowana jest więc szczególnie do seniorów bądź seniorek oraz do wolontariuszy, jednakże osoby z rodziny seniorów lub inne znajome osoby również będą mile widziane jako uczestnicy wycieczki.


Kamionna - Makowica

Program wycieczki obejmuje wyjazd autokarem z Ryglic spod kościoła o godz. 8.00. Przejazd odbędzie się przez Gródek n/D. Będzie możliwość zatrzymania się tam na krótki spacer. Następnie jedziemy do Limanowej do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w celu zwiedzenia kościoła. Około godz.10.00 wyruszamy w górki limanowskie rozpoczynając od Pasierbca, gdzie - dla osób chętnych- nastąpi przejście stacjami Drogi Krzyżowej na zewnątrz kościoła. Jako alternatywa – spacer po pięknej okolicy. Następnie wyruszamy na malowniczy szlak pieszy PTTK na Górę Pasierbską, potem na Kamionną (805 m n.p.m.) i schodzimy tym szlakiem do Żegociny. Z Żegociny podjeżdżamy autokarem do Rezerwatu Kamienie Brodzińskiego. Planowane jest zwiedzanie tego rezerwatu a następnie obiad w Gospodzie pod Kamieniem (okolice Lipnicy Górnej). Na zakończenie wycieczki planuje się jeszcze zwiedzanie Lipnicy Murowanej, w tym m.in. kościoła św. Leonarda z XV wieku. Powrót autokarem do Ryglic w godzinach wieczornych.


Kamienie Brodzińskiego

Koszt wycieczki : 20 zł za bilet + cena obiadu. Osobą do kontaktu w sprawie wycieczki jest nauczyciel z ZSP Ryglice –Anna Libera (tel. 793 096 666).

ZSP Ryglice

Odsłon artykułów:
17371672

Odwiedza nas 220 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…