Dożynki w Lubczy. Relacja

 
W niedzielne popołudnie miały miejsce Dożynki Gminne w Lubczy. W czasie imprezy m.in. rozstrzygnięto konkurs wieńca dożynkowego.
 
Relacja filmowa- http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/748,dozynki-w-gminie-ryglice.html#
Galeria zdjęć dawidskruch.blogspot.com- http://dawidskruch.blogspot.com/2013/08/dozynki-gminy-ryglice-lubcza.html
Galeria zdjęć Ośrodka Kultury w Ryglicach- http://www.kulturaryglice.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=310:doynki-gminne-lubcza-2013-fot-pkrzywo&Itemid=238
 
Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. w kościele parafialnym. Dalsze uroczystości miały miejsce na placu obok budynku "Perła Lubczy". Starostami dożynek byli: Ewa Maduzia i Adam Maduzia z miejscowości Lubcza.
 
Starostowie dożynek w Lubczy, fot. D. Skruch
Starostowie dożynek
 
Na scenie przedstawiono wieńce z poszczególnych miejscowości gminy Ryglice. W kategorii wieńca tradycyjnego zwyciężyły dzieła zaprezentowane przez mieszkańców Uniszowej i Kowalowej. Ten ostatni wykonał zespół "W Kuźni u Kowala". Zespół przedstawił także obrzęd dożynkowy.
 
Obrzęd dożynkowy i wieniec zespołu "W Kuźni u Kowala"
 
Jury oceniało 11 wieńców. W kategorii wieńca tradycyjnego nagrody zdobyli:
1 miejsce - Uniszowa i Kowalowa, 2 miejsce - Joniny i Koło Gospodyń Wiejskich z Zalasowej, 3 miejsce - dwa wieńce z Woli Lubeckiej. W kategorii wieńca współczesnego 1 zdobył wieniec z Zalasowej. 2 miejsce uzyskały 2 wieńce z Lubczy. Przyznano także wyróżnienia: Koło Rękodzieła Artystycznego z Zalasowej oraz Ryglic.
 
W  czasie dożynek wystąpili także: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Zalasowej, grupa teatralna z Lubczy z "Łocepinami" oraz uczniowie szkoły w Lubczy, którzy zatańczyli i zaśpiewali utwory ludowe.
 
W czasie uroczystości rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy ogród. W tym roku zwyciężyło dzieło Marii Gancarz z Lubczy. 2 miejsce zdobył ogród Grażyny Wiśniowskiej z Ryglic, 3- Danuty Solarz z Ryglic a wyróżnienia przyznano: Marii Bąk (Ryglice), Szkole Podstawowej w Bistuszowej, Publicznemu Gimnazjum nr 1 w Ryglicach oraz Barbarze Kumięga z Ryglic.
 
Najpiękniejszy wieniec gminy Ryglice
Maria Gancarz z dyplomem najpiękniejszego ogrodu
 
Gwiazda wieczoru "Baciary" przyciągnęła do Lubczy kilka tysięcy słuchaczy.
 
Baciary w Lubczy
Koncert gwiazdy wieczoru
 
Odsłon artykułów:
17465046

Odwiedza nas 238 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…