Wiktor dla ks. M. Hellera

 
W dniu wczorajszym rozdano Wiktory. Statuetkę Super Wiktora Specjalnego trafił do rąk ks. prof. Michała Hellera. Jest to wydarzenie wyjątkowe dla naszego regionu. Wybitny tarnowianin znalazł się w gronie znanych osób w Polsce docenionych przez Akademię Telewizyjną.
 
Foto: Info.wiara.pl
 
Ostatnim laureatem gali był ks. Michał Heller. Powiedział on m.in., że nauka jest częścią kultury. Kultura bez nauki byłaby na etapie malowania polowania na bizony. Zaapelował o uwzględnienie nauki w mediach.
 
Wiktory są nagrodami Akademii Telewizyjnej przyznawanymi od 1985 r. Przyznaniem tej nagrody honoruje się wybitne osobowości małego ekranu, którzy dzięki swej wiedzy, osobowości, czy umiejętnościom zapisali się w szczególny sposób w pamięci telewidzów. Statuetka Wiktora przyznawana jest w dziesięciu kategoriach, przy czym laureatów dziewięciu z nich typuje gremium złożone z dotychczasowych zdobywców tego wyróżnienia, natomiast dziesiątego przyznaje publiczność, głosując na wybraną osobę za pomocą SMS-ów. "Superwiktor" jest przyznawany za całokształt twórczości i tę statuetkę można otrzymać tylko raz.
 
28. ceremonia wręczenia Wiktorów za rok 2012 odbyła się 6 kwietnia 2013 r. na Zamku Królewskim w Warszawie. Wśród laureatów znaleźli się m.in. prezydent Bronisław Komorowski, Justyna Kowalczyk, Przemysław Babiarz, Andrzej Grabowski. Super Wiktora Specjalnego otrzymał ks. Michał Heller. Można będzie to zobaczyć jeszcze dziś w retransmisji w TVP Polonia o godz. 23.
 
Ks. prof. zw. dr hab. Michał Heller ur. w 1936 w Tarnowie –  teolog, profesor nauk filozoficznych specjalizujący się w filozofii przyrody, fizyce, kosmologii relatywistycznej oraz relacji nauka-wiara. Był w czasie II wojny światowej zesłany na Syberię. Po wojnie ukończył IV LO w Tarnowie. Jest asolwentem tarnowskiego seminarium duchownego - późniejszy jego wykładowca. Święcenia kapłańskie przyjął w 1959 r. Dalsze studia podjął na Wydziale Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie obronił doktorat z kosmologii relatywistycznej, zaś w 1969 r. uzyskał habilitację. W roku 1990 uzyskał tytuł profesora zwyczajnego Papieskiej Akademii Teologicznej - obecnie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 
Ks. Michał Heller jest pracownikiem Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego oraz Papieskiej Akademii Teologicznej. Za swoją działalność został uhonorowany między innymi doktoratem honoris causa na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, medalem Miasta Tarnowa, nagrodą naukową im. Mikołaja Kopernika Fundacji Miasta Krakowa, prestiżową Nagrodę Templetona, tytuł Małopolanina Roku 2008.
 
Odsłon artykułów:
17371634

Odwiedza nas 293 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…