Odsłonięcie wizerunku patronki szkoły w CzermnejW Czermnej miała miejsce wyjazdowa sesja Rady Gminy Szerzyny, podczas której dokonano uroczystego odsłonięcia wizerunku błogosławionej Karoliny Kózki, patronki miejscowej szkoły.

W wydarzeniu uczestniczyli wójt, radni, dyrektorzy placówek oświatowych, grono pedagogiczne, rada rodziców i uczniowie zespołu szkół. Odsłonięcia wizerunku błogosławionej dokonał wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela.

Uroczystość była wyrazem wdzięczności społeczności szkolnej i lokalnych władz za osobiste zaangażowanie i troskę wicemarszałka  Romana Ciepieli  w pozyskaniu środków na dofinansowania hali sportowej przy Zespole Szkół w Czermnej. W trakcie uroczystej sesji  wicemarszałek przybliżył zebranym możliwości pozyskiwania przez jednostki samorządowe środków unijnych w nowej perspektywie na lata 2014-2020. Dalsze obrady dotyczyły  oświaty i budżetu gminy oraz spraw bieżących. (Źródło: www.malopolskie.pl)

Bł. Karolina Kózkówna została w lutym br. patronką Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czermnej. Wybrali ją uczniowie wraz z rodzicami i gronem pedagogicznym. O wydarzeniu pisaliśmy w artykule: Bł. Karolina patronką szkoły w Czermnej.

 

 

Odsłon artykułów:
17367648

Odwiedza nas 238 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…