Biskup tarnowski podziękował policjantom

Policjanci z tarnowskiej komendy miejskiej i komisariatu w Ciężkowicach spotkali się wczoraj z Biskupem Diecezji Tarnowskiej Andrzejem Jeżem i odebrali od głowy tarnowskiego kościoła podziękowania za schwytanie sprawcy okradającego kościoły na terenie Małopolski i Podkarpacia.

Przypomnijmy, że miesiąc temu policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego, który okradł 8 świątyń w małopolskich Zborowicach, Moszczenicy, Okocimiu, Biórkowie Wielkim oraz podkarpackie parafie w Gumniskach, Siedliskach Boguszu, Dębowcu i Warzycach.

Jego łupem padły miedziane rynny, których wartość przekroczyła 33 tysiące złotych. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Rabki- Zdroju, dzień po ostatniej kradzieży, dokonanej w powiecie proszowickim. W bagażniku samochodu, którym jechał policjanci ujawnili część łupów oraz narzędzia służące mu do popełniania przestępstw. Mężczyzna usłyszał zarzuty, a za czyny jakich się dopuścił grozi mu do 7,5 lat pozbawiania wolności.

Więcej: Okradł 8 kościołów. Zatrzymali go policjanci w Tarnowa

W dowód wdzięczności Biskup Andrzej Jeż zaprosił stróżów prawa do swojej siedziby. Wyrażając słowa uznania podkreślał ich wkład w pozytywne zakończenie sprawy oraz skuteczne działanie, przekładające się na poczucie bezpieczeństwa społecznego.
Goszcząc policjantów, którzy zatrzymali złodzieja oraz ich przełożonych- Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie mł.insp. Marka Puta, komendanta komisariatu w Ciężkowicach asp.szt. Artura Romana i naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie podinsp. Janusza Usarza, ksiądz Biskup złożył wszystkim policjantom życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

KMP Tarnów

Odsłon artykułów:
17588893

Odwiedza nas 216 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…