Śmierć na drodze70-letni mężczyzna zmarł po tym jak motorower, którym się poruszał zderzył się z samochodem osobowym. Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 13:00, na skrzyżowaniu południowego odcinka obwodnicy Wojnicza z ulicą Słoneczną.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zderzenia doszło wczoraj gdy poruszający się ul. Słoneczną motorowerzysta, na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką numer 975, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu od Zakliczyna volkswagenowi.

Pomimo podjętej na miejscu akcji reanimacyjnej, 70-letni kierowca jednośladu, w skutek poniesionych obrażeń zmarł.
Kierujący samochodem 39-latek został poddany badaniu na zwartość alkoholu w organizmie, które wykazało, że jest trzeźwy.

Droga w miejscu gdzie doszło do wypadku była częściowo zablokowana. Przez ponad dwie godziny ruch odbywał się tam wahadłowo. W tym czasie pracujący z prokuratorem policjanci zabezpieczyli ślady niezbędne do dokładnego zbadania okoliczności i przyczyn wypadku.

Apelujemy do kierujących pojazdami jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego o zachowanie maksimum ostrożności i przestrzeganie przepisów prawa.
Pamiętajcie Państwo, o ciążącej na Was odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne, bliskich których wieziecie oraz innych osób.
Prosimy również o odpowiedzialne zachowanie w miejscach, w których doszło do wypadku drogowego - o nie utrudnianie przejazdu służbom niosącym pomoc potrzebującym, korzystanie z wyznaczonych dróg objazdowych i bezwzględne stosowanie się do poleceń pracujących w miejscach zdarzeń drogowych służb.

KMP Tarnów


Odsłon artykułów:
17517995

Odwiedza nas 173 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…