Okradli sklep koło Gorlic, wpadli pod Tuchowem. WypadkiPolicjanci z komisariatu w Ciężkowicach i Tuchowie zatrzymali czterech mieszkańców Krakowa, którzy wczorajszej nocy okradli jedne z delikatesów na terenie powiatu gorlickiego. Łupem złodziei padł wart blisko 12 tysięcy złotych towar, głównie papierosy, baterie, kosmetyki i alkohol. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji, już niespełna godzinę po włamaniu,
rabusie wraz ze skradzionymi łupami i narzędziami wykorzystanymi do włamania zostali zatrzymani na terenie powiatu tarnowskiego. Usłyszeli zarzuty, a jeszcze dziś zostaną doprowadzeni do gorlickiej prokuratury. Grozi im od roku do 10 lat pozbawiania wolności.

Do włamania doszło poprzedniej nocy. Czworo krakowian w wieku 20,21,24 i 40 lat włamało się do jednego z dużych sklepów w Łużnej. Ukradli ponad 800 paczek papierosów, blisko 60 sztuk baterii, kosmetyki, kart startowe i kilka butelek alkoholu. Wartość skradzionego towaru oszacowana została na prawie 12 tysięcy złotych. Sprawcy wchodząc do sklepu uszkodzili także drzwi, powodując starty sięgające 10 tysięcy złotych.Informacja o włamaniu w Łużnej została niezwłocznie przekazana do sąsiadujących z miejscowością jednostek policji. Do działania przystąpili natychmiast policjanci z powiatu tarnowskiego. I to właśnie oni namierzyli i zatrzymali rabusiów, niespełna godzinę po kradzieży.

Do ujęcia włamywaczy doszło w miejscowości Dąbrówka Tuchowska. Penetrujący okolicę policjanci z komisariatów w Tuchowie i Ciężkowicach , zauważyli na przystanku autobusowym stojące dwa pojazdy. Jeden z nich odpowiadał opisowi pojazdowi jakim którym mogli poruszać się sprawcy. Wątpliwości mundurowych zostały rozwiane kiedy tylko zajrzeli oni do jednego z samochodów. W środku „dostawczaka” ujawnili łomy, młotki i trzy torby, z których jedna wypełniona była szczelnie skradzionym towarem.Policjanci zabezpieczyli ponad 800 paczek papierosów, blisko 60 sztuk baterii, kosmetyki, karty startowe i kilka butelek alkoholu.
Czterech mieszkańców Krakowa w wieku 20,21,24 i 40 lat trafiło do policyjnego aresztu .
Wczoraj cała czwórka usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem , a jeszcze dziś mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury w Gorlicach.

Wypadki drogowe

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w Łękach Dolnych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca hondą civic na moście straciła panowanie nad pojazdem doprowadzając do czołowego zderzenia z renault master. W wyniku wypadku obrażeń doznało dwoje pasażerów hondy, 5-letnia dziewczynka oraz 3-letni chłopiec. Obydwoje zostali przewiezieni do szpitala w Tarnowie, gdzie pozostali do dalszego leczenia. Kierująca hondą 24-letnia mieszkanka Łęk Górnych oraz kierujący renault, 25-letni mieszkaniec Łęk Dolnych nie ucierpieli w zdarzeniu. Badanie alkomatem wyakazało trzeźwość kierujących. Sporządzony przez funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia materiał dowodowy pozwoli na szczegółowe wyjaśnienie okoliczności wypadku. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Pilźnie.  

Do tragicznego wypadku doszło w minioną sobotę wieczór w Krajowicach. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący osobową skodą 20-latek jechał drogą krajową nr 73 od Kołaczyc w kierunku Jasła. W Krajowicach najechał na mężczyznę, który prawdopodobnie leżał na drodze. Wskutek doznanych obrażeń 58-letni pieszy zginął na miejscu. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli samochód, ustalili świadków, wykonali dokumentację fotograficzną. Kierujący skodą był trzeźwy. Okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

 

Info: KMP Tarnów, KPP Dębica, KPP Jasło

Odsłon artykułów:
17463349

Odwiedza nas 229 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…