Miniony weekend. Kronika policyjna

Zderzenie dwóch volkswagenów

W niedzielne popołudnie na drodze numer K 73 w Brzozówce, jadący w kierunku Tarnowa volkswagenem Bora zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowo -bocznego zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku volkswagenem passatem, który następnie uderzył w stojący na parkingu peugeot, po czym wpadł na przydrożnego rowu.
W wypadku ucierpiał kierujący passatem. Z urazem kręgosłupa i złamanym podudziem został przetransportowany do szpitala w Tarnowie.

Zderzenie rowerzysty z samochodem

W sobotni wieczór na Alei Tarnowskich w Tarnowie, kierowca volkswagena zderzył się z jadącym z przeciwka drogą dla rowerów kierującym jednośladem. W wyniku uderzenia ranny został rowerzysta. Z obrażeniami ręki i twarzy trafił do szpitala.

Pijany kierowca na zakazie

W sobotę na zachodnim węźle autostrady A4 policjanci tarnowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu marki Mitsubishi. Badanie kontrolne wykazało w organizmie 57-latka obecność alkoholu w stężeniu 0.8 promila. Nie dość tego w wyniku dalszych czynności policjanci ustali, że mężczyzna nie powinien w ogóle poruszać się samochodem, z uwagi na orzeczony przez sąd i obowiązujący go nadal zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i naruszenie zakazu sądowego, mieszkaniec województwa śląskiego musi się liczyć z karą pozbawiania wolności w wymiarze do trzech lat.

Wypadek w Latoszynie

Policjanci wyjaśniają okoliczności niedzielnego wypadku drogowego w Latoszynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 49-letnia kobieta wtargnęła na jezdnię pod nadjeżdżający samochód. Kobieta doznała obrażeń i została przewieziona do dębickiego szpitala, gdzie pozostała do dalszego leczenia. Wstępne badanie wykazało u potrąconej kobiety 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący daewoo tico 49-letni był trzeźwy. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia zabezpieczyli materiał dowodowy pozwalający na szczegółowe wyjaśnienie okoliczności wypadku. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Zatrzymany pijany kierowca

W minioną sobotę policjanci z komisariatu w Pilźnie w miejscowości Parkosz zatrzymali do rutynowej kontroli forda mondeo. Podczas prowadzonej interwencji funkcjonariusze poddali badaniu na trzeźwość kierującego mężczyznę. Alkomat wykazał u 29-letniego mieszkańca Podgrodzia prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. W toku prowdzonych czynności ustalono również, że meżczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Po zakończeniu interwencji pijanego mężczyznę przewieziono do miejsca zamieszkania i przekazano pod opiekę rodzinie. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Pilźnie.

Zabrała matce kluczyki od samochodu, po czym z kolegą urządzili sobie przejażdżkę po mieście, zakończoną kolizją i ucieczką z miejsca kraksy

Za krótkotrwałe użycie i porzucenie samochodu w stanie uszkodzonym odpowie 17-latka z Tarnowa, która bez wiedzy mamy zabrała kluczyki od jej wozu. Z odpowiedzialnością karną musi się także liczyć 17-letni kolega nastolatki, który nie posiadając prawa jazdy prowadził należący do rodziny dziewczyny pojazd, doprowadził do kolizji i uciekł z miejsca kraksy.

17-latka wykorzystała kilkugodzinna nieobecność w domu swojej mamy i postanowiła się rozerwać. Zabrała pozostawione w mieszkaniu kluczyki od jej samochodu, przekazując je nie posiadającemu prawa jazdy rówieśnikowi , z którym wspólnie wybrała się na przejażdżkę po mieście.

Ale brak umiejętności w prowadzenia pojazdów szybko dał o sobie znać. Na ulicy Piłsudskiego niedoświadczony nastolatek, spowodował kraksę najeżdżając na tył poprzedzającego go samochodu. Ani myślał brać na siebie odpowiedzialność za to co się stało i wykorzystując dogodny moment uciekł z miejsca kolizji.

Wkrótce potem para nastolatków porzuciła uszkodzony samochód na ul. Słonecznej. Jednak powiadomieni o kraksie policjanci rozpoczęli już poszukiwania jej sprawcy. Najpierw dotarli do zniszczonego samochodu, a potem zatrzymali nastolatków.
17-latka i jej kolega usłyszeli zarzuty krótkotrwałego zaboru pojazdu i porzucenia go w stanie uszkodzonym. Grozi za to od 6 miesięcy do 8 lat pozbawiania wolności. Chłopak odpowie też za prowadzenie samochodu bez uprawnień, spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca kraksy.

Info: KMP Tarnów, KPP Dębica

Odsłon artykułów:
17371669

Odwiedza nas 210 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…