Wypadek w Skrzyszowie, Machowej i Zabawie LanckorońskiejMiniony weekend na drogach powiatu tarnowskiego minął pod znakiem wypadków. W ciągu dwóch dni doszło do dwóch zdarzeń drogowych, w których śmierć poniosła jedna osoba i ranna została kolejna. Policja apeluje do poruszających się po drogach kierowców i pieszych o maksymalną koncentrację, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym używanie odblaskowych po zmroku elementów. Szanujmy się nawzajem i chrońmy to co najcenniejsze – własne życie, naszych bliskich i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Tragiczny finał sobotniego wypadku w Zabawie Lanckorońskiej

Po godzinie 22:00, na prostym odcinku drogi wojewódzkiej numer 980 zginął potrącony przez samochód, mieszkaniec miejscowości. 39-latek został uderzony przez jadącego od Jurkowa w kierunku Zakliczyna Citroena. W wyniku potrącenia pieszy poniósł śmierć na miejscu. Do godziny 2:40, w miejscu gdzie doszło do wypadku droga była częściowo zablokowana. Ruch odbywał się wahadłowo.

Wypadek motocyklisty w Skrzyszowie

Także w niedzielę nie obyło się bez wypadków. Tuż przed godziną 18:00 na drodze K 1357 w Skrzyszowie motocykl zderzył się z samochodem osobowym. Jadący w kierunku Tarnowa motocyklista podczas wyprzedzania na prostej ciągu samochodów, zderzył się z poruszającym się w tym samym kierunku Fordem Focusem, który w tym czasie wykonywał manewr skrętu w lewo, w drogę gminną. Kierowca samochodu oraz podróżująca z nim kobieta i 15-latka na szczęście nie odniosły obrażeń ciała. W wypadku ucierpiał natomiast motocyklista. 21-latek ze złamaną ręka i nogą został przetransportowany do szpitala w Tarnowie. Poddani badaniu na zawartość alkoholu uczestnicy zdarzenia okazali się być trzeźwi.

Na miejscu obu wypadków pracowali tarnowscy policjanci. Teraz zajmują się oni wyjaśnianiem ich przyczyni ustalaniem winnych.

Wypadek w Machowej

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 0.45 w Machowej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący alfą romeo wjeżdżając z drogi powiatowej na drogę krajową nr 4, przejechał przez szerokość jezdni i uderzył w barierę. Na miejscu zdarzenia policjanci przebadali kierowcę pojazdu oraz pasażerów. Kierujący 31-letni mieszkaniec Pogórskiej Woli miał powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie. Pierwszy z pasażerów 29-letni mieszkaniec Pogórskiej Woli miał powyżej 2 promili alkoholu w organizmie, a drugi pasażer, 30-letni mieszkaniec tej samej miejscowości miał 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Podczas interwencji ustalono, że kierujący mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Po przeprowadzonych czynnościach i sporządzeniu stosownej dokumentacji funkcjonariusze przewieźli uczestników zdarzenia do miejsca zamieszkania i przekazali rodzinom. 

W związku z posiadanymi uszkodzeniami zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Pilźnie.  

Info: KMP Tarnów, KPP Dębica

Odsłon artykułów:
17546060

Odwiedza nas 141 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…