Wypadek w Przeczycy. Kronika policyjnaWypadek w Przeczycy


Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę przed godz. 9 w Przeczycy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący audi a4 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu audi a3. W wyniku czołowego zderzenia do szpitala w Dębicy przewieziono 43-letnią mieszkankę Dęborzyna, pasażerkę jednego z pojazdów. Kierowca audi a4, 24-letni mieszkaniec Zwiernika oraz kierowca audi a3, 23-letni mieszkaniec Dęborzyna, poddani zostali badaniu alkomatem. Urządzenie wykazało, że byli trzeźwi. Sprządzona przez policjantów pracujących na miejscu zdarzenia dokumentacja pozwoli na szczegółowe wyjaśnienie okoliczności wypadku. 

Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Brzostku.
 

Urządzili sobie przejażdżkę po pijanemu, cudzymi skuterami

Dwóch właścicieli skuterów wczorajsze popołudnie spędzali w rejonie stadionu w Biadolinach Radłowskich. Nie mieli jednak szczęścia, bo w okolicy przebywali także, spożywający alkoholu sprawcy. 17 i 21-latek chcąc uatrakcyjnić sobie czas, udali się na przejażdżkę pozostawionymi na chwilę bez dozoru pojazdami. Przez kilka godzin krążyli po okolicy, wymieniając się nie swoimi maszynami i wprowadzając właścicieli pojazdów w błąd, co do miejsca swojego przebywania. Wreszcie gdy bak jednego ze skuterów został opróżniony, 21-latek porzucił uszkodzony pojazd w rejonie cmentarza. Młodszy amator jazdy, odstawił pojazd w miejscu, z którego został on zabrany. Mocno poirytowani całą sytuacją właściciele, zawiadomili o tym co zaszło policjantów z Wojnicza. Ci natychmiast przystąpili do działań, zatrzymując wkrótce obu sprawców. 17 i 21 – latek trafili do policyjnego aresztu. Mundurowi z komisariatu w Wojniczu dotarli także do obu skuterów.

W trakcie czynności z zatrzymanymi okazało się, że amatorzy cudzego mienia nie są trzeźwi. Przeprowadzone badania wykazały w ich organizmach ponad promil alkoholu. Mieszkańcy Biadolin Radlowskich dpowiedzą więc nie tylko za krótkotrwały zabór pojazdu, ale również jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawiania wolności.
 

Udzielała narkotyków

Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 23-letnią tarnowiankę, w mieszkaniu której ujawnili prawie 12 gramów marihuany. Zabezpieczony susz pochodził z własnej uprawy. Policjanci ustalili także, że kobieta kilkukrotnie udzielała narkotyków swojemu znajomemu. Mężczyzna, przy którym policjanci zabezpieczyli pojedynczą „działkę” marihuany, również został zatrzymany.

23-latka usłyszała zarzuty posiadania, uprawy i udzielania narkotyków, za które grozi jej do 3 lat pozbawiania wolności. Jej kolega, równolatek -zarzut posiadania nielegalnego suszu.
 

V Turniej w piłce nożnej Służb Mudurowych

W piątek w Pustyni odbył się kolejny turniej służb mundurowych w piłce nożnej. Do walki na murawach Młodzieżowego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego w Pustyni stanęło 12 drużyn. Reprezentacje Policji, Służby Więziennej, Wojska, Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej rywalizowały podczas dwudniowych rozgrywek. W przedsięwzięcie aktywnie włączyli się przedstawiciele organów państwowych, samorządowych, wojewódzcy szefowie służb mudurowych Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Więziennej oraz 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

W sobotnim meczu o 3 miejsce walczyły drużyny Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej z Bydgoszczy i drużyna 21 Brygady Strzelców podhalańskich. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny bydgoskiej po rzutach karnych. W finałowym meczu zagrały drużyny reprezentujące Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie oraz drużyna Okręgowego Inspektoraratu Służby Więziennej w Krakowie. Mecz zakończył się zwycięstwem dla krakowian.

Info: KMP Tarnów, KWP Rzeszów - KPP Dębica

 

 

Odsłon artykułów:
17549016

Odwiedza nas 149 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…