Dwa wypadki w Pilźnie i śmierć motocyklistyDo dwóch poważnych wypadków doszło w minioną sobotę w Pilźnie. Skutkiem jednego z nich jest śmierć motocyklisty.


Do poważnego wypadku doszło w sobotę na obwodnicy Pilzna. Zdarzenie miało miejsce około godz. 15. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na nieprawidłowy manewr wyprzedzania motocyklisty. Kierujący motocyklem yamaha jadąc w kierunku Tarnowa podczas wyprzedzania ciężarówki zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył sie czołowo z peugeotem 307. Nieprzytomnego motocyklistę, mieszkańca Obornik przetransportowano śmigłowcem do rzeszowskiego szpitala, gdzie w wyniku odniesionych urazów zmarł. Kierujący peugeotem 27-letni mieszkaniec Jarosławia oraz jego troje pasażerów po zaopatrzeniu medycznym w dębickim szpitalu zostali zwolnieni do miejsca zamieszkania. Zabezpieczony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pomoże w dokładnym ustaleniu przebiegu wypadku. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Pilźnie.

Według wstępnych ustaleń policji popołudniu w sobotę (26 lipca) w Pilźnie na skrzyżowaniu ulicy Staszica z ulicą Bujnowskiego kierująca volkswagenem golfem 20-letnia mieszkanka Łęk Dolnych nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Jasła kierującemu oplem vectra. Manewr ten doprowadził do zderzenia i przemieszczenia pojazdów w kierunku trzeciego samochodu marki peugeot, znajdującego się w rejonie skrzyżowania. W wyniku zdarzenia do szpitala w Dębicy przewieziona została kierująca volkswagenem golfem oraz kierujący peugeotem. Kierowca opla, 37-letni mieszkaniec Święcicy nie ucierpiał w zdarzeniu. Kierujacy peugeotem 35-letni mieszkaniec Bielowych wraz z pozostałymi uczestnikami wypadku poddani zostali badaniu alkomatem. Urządzenie wykazało trzeźwość kierujących. Zabezpieczony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwoli na szczegółowe wyjaśnienie okoliczności wypadku. Postepowanie prowadzi Komisariat Policji w Pilźnie.

Źródło: KWP Rzeszów/ KPP Dębica

Odsłon artykułów:
17464912

Odwiedza nas 177 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…