Zaufała niewłaściwej osobie. Kronika policyjna

Zaufała niewłaściwej osobie, straciła 63 tysiące złotych

63 tysiące złotych utraciła 77-letnia mieszkanka Tarnowa, w wyniku opieki jaką roztoczył nad nią znajomy. Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum prowadzący w tej sprawie dochodzenie przedstawili mężczyźnie 34 zarzuty kradzieży gotówki oraz dokumentów. Grozi mu do 5 lat pozbawiania wolności.

57-latek miał być oparciem w codziennych sprawunkach, zapewniając staruszce pomoc w robieniu zakupów, płatności czy remoncie mieszkania. Początkowo wywiązywał się z wziętego na siebie zobowiązania, z czasem jednak nadużył zaufania jakim obdarzyła go 77-latka. Przy użyciu skradzionej kobiecie karty bankomatowej, dokonał kilkudziesięciu wypłat gotówki z jej konta bankowego, zaspokajając nie jej, ale własne potrzeby życiowe.

Kiedy po upływie kilku miesięcy kobieta zorientowała się co się dzieje, z rachunku zniknęło już ponad 63 tysiące złotych. Wtedy też powiadomiła o sprawie policjantów. Ci zareagowali natychmiast, zatrzymując nieuczciwego opiekuna. Policjanci odzyskali również kartę bankomatową i inne skradzione kobiecie dokumenty, a także zabezpieczyli warte 34 tysiące złotych mienie sprawcy. Mężczyzna usłyszał 34 zarzuty kradzieży pieniędzy i dokumentów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Narkotyki w skarpecie

Policjanci Wydziału Kryminalnego tarnowskiej komendy miejskiej, realizujący działania operacyjne zatrzymali wczoraj wieczorem w Żabnie mieszkańca miasta. Przy 21-latku znaleźli susz marihuany. Mężczyzna ukrył zawiniątko w skarpetce. Ponad 5 gramów marihuany zostało zabezpieczone. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 21-latka, policjanci natrafili także na elektroniczną wagę i urządzenie służące do rozdrabniania suszu. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie.
Dzisiaj zajmą się nim śledczy z Tarnowa.

Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara pozbawiania wolności do 3 lat, w przypadku znacznej ilości narkotyków-nawet do dziesięciu.

Info: KMP Tarnów

Odsłon artykułów:
17013841

Odwiedza nas 98 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…