Debata o bezpieczeństwie w Skrzyszowie

W Skrzyszowie odbyła się Debata Społeczna, która dotyczyła bezpieczeństwa na terenie gminy Skrzyszów. Spotkała się z dużym zainteresowaniem przedstawicieli różnych instytucji oraz mieszkańców gminy.

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa

To hasło przewodnie i tytuł debaty społecznej, zorganizowanej w miniony piątek przez policjantów z komisariatu Tarnów-Centrum oraz władze Skrzyszowa dla mieszkańców gminy. Na spotkanie z policjantami oprócz wójta Marcina Kiwiora, miejscowych radnych, sołtysów i pedagogów przybyła pokaźna liczba mieszkańców. Wypełniona szczelnie sala Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skrzyszowie, pomieściła wszystkich zainteresowanych stanem bezpieczeństwa w gminie.

Stronę policyjną reprezentowali Komendant Komisariatu Tarnów-Centrum kom. Jan Pytko, jego zastępca podinsp. Krzysztof Ryba, szef tarnowskiej drogówki podinsp. Władysław Szydłowski, kierownik posterunku w Skrzyszowie st.asp. Łukasz Grzebieniowski, Naczelnik Wydziału Prewencji KP Tarnów-Centrum podinsp. Jerzy Polczyk, sierż. Paulina Stypka, a z ramienia KMP w Tarnowie podkom. Robert Kozak i asp. szt. Jerzy Kuczkowski.

Podczas spotkania policjanci przedstawili skrzyszowianom stan bezpieczeństwa publicznego na terenie gminy, sytuację na drogach, zagrożenia w jakimi najczęściej mogą się zetknąć mieszkańcy oraz sposoby ich unikania. Pomogły w tym przygotowane na potrzeby debaty i przemawiające do wyobraźni prezentacje multimedialne.
Wspólna aktywność, wsparcie służ policji przez władze, w działaniach na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców oraz propagowanie bezpiecznego stylu życia, to ważny aspekt pracy lokalnego samorządu- zaznaczył wójt Skrzyszowa. Podziękował za dotychczasową, dobrą służbę policjantów na terenie gminy. Do słów podziękowań przyłączyli się także dyrektorzy szkół, doceniając znaczenie organizowanych przez policjantów spotkań z dziećmi w szkołach.
Bezpieczeństwo to wszystkich, zgodnie podkreślały debatujące ze sobą strony.

Policjanci z uwagą wysłuchali problemów mieszkańców, ich uwag i propozycji dotyczących poprawy bezpieczeństwa w gminie. Potrzeba takich spotkań, bezpośredni kontakt i rozmowa o problemach z ludźmi, jest bardzo inspirująca – podkreślali nie tylko stróże prawa, ale i pozostali uczestnicy piątkowej debaty.

Info: KMP Tarnów

Odsłon artykułów:
17025502

Odwiedza nas 195 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…