Nowy sprzęt dla Policji od Gminy Tarnów

Dzięki wsparciu gminy Tarnów trzy nowe urządzenia do badania stanu trzeźwości trafiły właśnie do tarnowskich policjantów. Dziś w siedzibie urzędu gminy przy ul. Krakowskiej, Wójt Tarnowa Grzegorz Kozioł, w obecności komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie insp. Roberta Biernata, przekazał komendantom dwóch tarnowskich komisariatów Tarnów-Centrum kom. Janowi Pytce oraz komendantowi komisariatu Tarnów-Zachód podkom. Piotrowi Dubielowi nowy sprzęt.

Warte blisko 4,5 tysiąca złotych urządzenia pomiarowe zostały zakupione w całości ze środków gminnych. Będą wykorzystywane przez pracujących na drogach policjantów prewencji obu komisariatów i Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.
Wręczając nowy sprzęt Wójt Gmin y Tarnów podkreślił dobrą pracę policjantów z Tarnowa i wysoką ocenę społeczną ich służby. Zaznaczył także, że wyrazem troski o bezpieczeństwo mieszkańców jest systematyczne doposażanie Policji w sprzęt służący temu celowi.Dodajmy, że gmina Tarnów od lat wspiera sprzętowo tarnowską Policję. W 2014 roku na ten cel ma zostać przeznaczonych 20 tysięcy złotych. Środki te wykorzystane zostaną na kontynuowanie remontu budynku komisariatu przy ul. Narutowicza 6.

Gmina Tarnów

Przekazany dziś sprzęt jest szybkim i prostym w obsłudze bezkontaktowym wskaźnikiem obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego zaletą jest krótki czas oczekiwania na kolejny pomiar i możliwość pomiaru stężenia alkoholu w pomieszczeniach.

alkomat

Jako bezustnikowy alkomat używany jest przez policję do wstępnych kontroli kierowców. Sprawdza się zwłaszcza w przypadkach konieczności wykonania badań dużej ilości osób i w krótkim czasie.
Do tej pory tarnowscy policjanci dysponowali 6 urządzeniami tego typu.

Info: KMP Tarnów

Odsłon artykułów:
17367632

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…