Prezydent Tarnowa zatrzymany przez ABW

Prezydent Tarnowa został zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Ryszard Ś. podejrzany jest o przyjęcie 50 tys. zł łapówki.
 
Ryszard Ś. został zatrzymany w piątek rano w związku z budową węzła autostrady A4- przetargu na budowę łącznika autostrady A4 z drogą wojewódzką 977 w Tarnowie. Kilkanaście dni temu ABW zatrzymała pracownicę Urzędu Miasta Tarnowa, zajmującą się inwestycjami drogowymi. Afera nabiera więc coraz większych rozmiarów.
 
Należy dodać, że do tymczasowego aresztu trafiły osoby związane z kilkoma firmami drogowymi m.in. szef regionu Kraków firmy Mota-Engil, kierownik grupy Tarnów Strabag, Wacław M. - były prezes tarnowskiej spółki Poldim oraz właściciel krakowskiej firmy Sko-Bud. We wrześniu został także zatrzymany były prezes Żużlowej Spółki Akcyjnej w Tarnowie, który w ubiegłym roku został prezesem spółki Energia Wierzchosławice. Jest on podejrzewany o obiecywanie pomocy w wygrywaniu przetargów na roboty drogowe ogłaszane przez tarnowski samorząd.
 
Wszystkie zatrzymania to prawdopodobnie kolejne wątki toczącej się w krakowskiej prokuraturze sprawy zmowy przetargowej przy budowie łącznika z autostradą A4 w Tarnowie. Według podejrzeń brało w tym procederze udział kilka firm świadczących usługi budowlane.
 
Przypomnijmy, że podejrzany Ryszard Ś. sprawuje urząd prezydenta Tarnowa od 2006 r. Jako bezpartyjny (stojąc na czele lokalnego komitetu "Tarnowianie" zblokowanego z Platformą Obywatelską) wystartował w wyborach samorządowych w 2006 na urząd prezydenta Tarnowa. Wygrał już w pierwszej turze, uzyskując 50,87% poparcia. W wyborach samorządowych w 2010 został ponownie wybrany na prezydenta jako kandydat bezpartyjny popierany przez Platformę Obywatelską, uzyskując w pierwszej turze około ponad 60% poparcia.
 
Odsłon artykułów:
17013993

Odwiedza nas 319 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…