Złapano sprawców kradzieży

Końcem października doszło w Lubczy do kilku kradzieży. W ostatnich dniach policja znalazła sprawców dwóch kradzieży.

Ponad miesiąc temu troje młodych mieszkańców okolicy włamało się do niezamieszkałego domu w miejscowości  Lubcza. Włamywacze prawdopodobnie nie wynieśli pieniędzy ani innych przedmiotów, jednak zniszczyli sprzęty domowe w poszukiwaniu gotówki. Postanowili wejść do następnego domu w sąsiedztwie i tam skradli m.in. elektronarzędzia i gotówkę o łącznej wartości ok. 10 tys. zł. Skradziony sprzęt w większości został odzyskany.

Na trop sprawców kradzieży wpadli policjanci z Tuchowa we współpracy z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu tarnowskiej komendy. Zatrzymano dwóch 16-latków i 17-latka. W trakcie działań policji zatrzymano także 16-latka, który pomagał w handlowaniu skradzionym mieniem. 17-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, natomiast pozostałymi zajmie się sąd rodzinny.

Według uzyskanych przez nasz portal informacji, w okolicy w tamtych dniach doszło także do kradzieży w dwóch innych gospodarstwach. Sprawa kradzieży nie jest więc jeszcze rozwiązana.


Źródło: KMP Tarnów
Odsłon artykułów:
17013900

Odwiedza nas 143 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…