Nowy system informatyczny policji

Małopolska policja już wkrótce wzbogaci się o nowy system informatyczny. Usprawni on komunikację wewnętrzną, zewnętrzną i zarządzanie w jednostkach. Platforma elektronicznej komunikacji policji powstaje dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich. System został zaprezentowany podczas posiedzenia Małopolskiej Rady ds. Społeczeństwa Informacyjnego w Krakowie.

W ramach projektu został kupiony i zainstalowany sprzęt komputerowy i informatyczny - komputery, serwery, drukarki i oprogramowanie. Zostanie kupiona platforma informatyczna, która umożliwia szybką wymianę dokumentów i informacji. Opiera się na elektronicznych rejestrach spraw, komunikatorze intranetowym, systemie tłumaczeń językowych, który umożliwia szybkie tłumaczenie treści zamieszczanych na portalach. Cały system ma być gotowy pod koniec tego roku. Wartość projektu to 42 mln zł, dofinansowanie unijne to 79,31 % kosztów kwalifikowanych.

W jednostkach policji objętych projektem staną tzw. infomaty, z których będa mogli korzystać interesanci z kraju i zagranicy. Będą dostępne bazy danych z szablonami i formularzami oraz informacje związane z tematem bezpieczeństwa publicznego. Mieszkańcy gmin będa mogli się kontaktować z policją przez portale, za pomocą różnych form: elektronicznych ankiet, forum, chatów, poczty e-mail.

Źródło: www.malopolskie.pl

Ryglice-okolice.pl - informujemy o wszystkim, piszemy jako pierwsi
 

Odsłon artykułów:
17474050

Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…