Pocisk w Żabnie. Kronika policyjna

W miejscowości Kończyska (gm. Zakliczyn) jadący ciągnikiem siodłowym wraz z naczepą 33-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, na prostym odcinku drogi wyprzedzając rowerzystkę nie zachował bezpiecznej odległości w wyniku czego doszło do potrącenia. Kierująca jednośladem – 58-letnia mieszkanka Faściszowej – w wyniku zdarzenia doznała złamania lewej ręki. Kierujący samochodem ciężarowym został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,00. Poszkodowana została przewieziona do szpitala im. Św. Łukasza w Tarnowie i po udzieleniu pomocy pozostała w nim na dalsze badania.
 
Podczas prac na polu kukurydzy należącym do spółdzielni w Żabnie jedna z pracownic ujawniła wystający z ziemi przedmiot przypominający pocisk. Na miejsce niezwłocznie zostali wezwani policjanci z Żabna oraz członkowie grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, którzy potwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski kaliber 120mm ze skorodowanym zapalnikiem, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Miejsce znaleziska zostało zabezpieczone. W dniu dzisiejszym na miejsce mają przyjechać saperzy z Rzeszowa celem zabrania niewybuchu oraz sprawdzenia przyległego terenu.
 
Kilka dni temu w nocy,  w Miechowicach Małych okradziono jeden z barów. Sprawca włamał się do lokalu przez drzwi zaplecza. Potem  splądrował wnętrze i zabrał bilon, kilka butelek alkoholu i kilkadziesiąt paczek papierosów. Udało się mu także sforsować zabezpieczenia automatu do gier zręcznościowych, z którego zabrał 320 złotych.
Sprawą zajęła się policja w Żabnie. Ustalenia dzielnicowego pozwoliły na zatrzymanie rabusia.
27-letni mieszkaniec Miechowic usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem . W jego domu policjanci zabezpieczyli skradzione z automatu do gier pieniądze, alkohol i niemal wszystkie zabrane z baru papierosy. Mężczyźnie grozi do 10 laty pozbawiania wolności.
 
Info: KMP Tarnów
 
Odsłon artykułów:
17013837

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…