Śmiertelny wypadek w Ołpinach. Kronika strażacka

Śmierć na drodze w Ołpinach

Wieczorem 3 grudnia na drodze prowadzącej z centrum Ołpin w kierunku Teresina doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 45 letni mieszkaniec Ołpin. Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że ofiara została potrącona przez samochód, a następnie przejechana. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia pozostawiając poszkodowanego bez opieki. Jest on poszukiwany przez policję.

Poszkodowany został zauważony przez przechodzących przechodniów, którzy powiadomili pogotowie ratunkowe oraz policję. Próba reanimacji nie powiodła się. Na miejsce zdarzenia przybył patrol policji, prokurator, strażacy.

Należy dodać, że ofiara wypadku bardzo często bezinteresownie działała na rzecz jednostki OSP Ołpiny.

Inne wydarzenia w okolicy

W wieku 81 lat  zmarł druh Józef Sroka z OSP Żurowa. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 7 grudnia w kościele parafialnym w Żurowej.

7 grudnia ośmiu młodych druhów w Tuchowie, w obecności m.in. swoich rodziców i rodzeństwa, złożyło ślubowanie na sztandar oraz zostało pasowanych na członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W apelu uczestniczyli także: Prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Tuchowie – druh Mieczysław Kras oraz członkowie Zarządu  OSP Tuchów a także druhowie należący do JOT-u.

Gdy dobiegało końca spotkanie po ślubowaniu MDP ochotnicy tuchowscy otrzymali nakaz wyjazdu do kolizji na ul. Mickiewicza w Tuchowie, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 977. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów: samochodu osobowego oraz autobusu. Kierowcy ani pasażerowie obu pojazdów nie doznali urazów.

Źródło: www.olpiny.osp.org.pl, ospzurowa.pl, www.osptuchow.pl


Odsłon artykułów:
17594866

Odwiedza nas 254 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…