Pożar w Trzemesnej. Kronika strażacka

Trzemesna

Dwa zastępy jednostki OSP Tuchów oraz jeden zastęp zawodowców z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach zostały zadysponowane do pożaru na granicy Karwodrzy i Trzemesnej. W czwartkowe południe (5 czerwca) doszło do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Trzemesna. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, że prawdopodobnie w wyniku zwarcia w instalacji elektrycznej doszło do pożaru, który po zewnętrznej ścianie budynku jednorodzinnego (w przestrzeniach między pustakami a styropianem ocieplającym budynek), przeniósł się na konstrukcję dachu oraz ocieplenie poddasza.

Przybyli na miejsce strażacy z naszej jednostki w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do budynku i rozpoczęli działania wewnątrz m.in. wycinając elementy płyt gipsowo kartonowych i podając wodę na palące się elementy. Na szczęście pożar udało się szybko zlokalizować i ograniczyć jego rozprzestrzenianie, jednak drewniana konstrukcja dachu, w części objętej pożarem wymaga wymiany. Strażakom udało się także wynieść i uratować przed uszkodzeniem wyposażenie pokoju, który znajdował się bezpośrednio pod miejscem pożaru i w którym prowadzone były prace rozbiórkowe i działania gaśnicze.

W działaniach trwających ok. 2 godzin, poza wymienionymi wcześniej strażakami, udział wzięli także druhowie z OSP w Karwodrzy oraz patrol policji. (Źródło: www.osptuchow.pl)

Rzepiennik Strzyżewski

W niedzielę, 1 czerwca 2014 roku w Rzepienniku Strzyżewskim odbył się X Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych Powiatu Tarnowskiego. W rywalizacji konkursowej zwyciężyła Orkiestra Dęta z Żurowej. Przegląd zbiegł się w czasie z Dniem Dziecka, dlatego nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Więcej; X Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych Powiatu Tarnowskiego w Rzepienniku Strzyżewskim

Czermna

1 czerwca br. w Czermnej, miały miejsce obchody 60 lecia istnienia OSP Czermna, połączone z Gminnym Dniem Strażaka. W uroczystościach udział wzięli zaproszeni goście oraz m.in. wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Szerzyny. Za swoją służbę w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej zostali wyróżnieni druhowie.
Więcej: 60- lecie OSP Czermna

Szerzyny

Na przełomie maja i czerwca reprezentacja „młodzieżówki” OSP Szerzyny w składzie: dh Dominik Mitoraj, dh Marcelina Hycnar, dh Karolina Bochenek oraz dh Konrad Filipak wraz z opiekunem dh Krystianem Furmanem oraz kierowcą wyruszyli na Międzynarodowe Sympozjum Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zrzeszonych w CTIF do Luksemburgu, a dokładnie do malowniczej, turystycznej miejscowości Echternach. Była to kolejna nagroda za ciężką pracą włożoną w zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie „Najlepsi z Najlepszych”.
Podobny artykuł: Młodzi strażacy wyjadą do Luksemburga

Odsłon artykułów:
17522368

Odwiedza nas 1132 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…