X Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych Powiatu Tarnowskiego w Rzepienniku Strzyżewskim

W niedzielę, 1 czerwca 2014 roku w Rzepienniku Strzyżewskim odbył się X Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych Powiatu Tarnowskiego. W rywalizacji konkursowej zwyciężyła Orkiestra Dęta z Żurowej. Przegląd zbiegł się w czasie z Dniem Dziecka, dlatego nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych.


Fot. GOK Rzepiennik Strzyżewski

Na X Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych Powiatu Tarnowskiego w Rzepienniku Strzyżewskim przybyło siedem orkiestr z: Filipowic, Siemiechowa, Szerzyn, Żurowej, Radłowa, Woli Rzędzińskiej i - pełniąca rolę gospodarza- Strażacka Orkiestra Dęta z Rzepiennika Strzyżewskiego. Z zaproszenia na przegląd skorzystali przedstawiciele lokalnych władz.
Fot. Katarzyna Roman

Po powitaniu gości i otwarciu imprezy przez Prezesa ZOP ZOSP RP w Tarnowie Kazimierza Sady, wszystkie orkiestry wzięły udział w przemarszu na plac rekreacyjno-sportowy obok Urzędu Gminy w Rzepienniku Strzyżewskim. Tam, już na estradzie plenerowej rozpoczęły się przesłuchania konkursowe. Podczas parady szczególną uwagę widzów przykuły mażoretki z Żurowej, a także debiutujące właśnie mażoretki z Rzepiennika Strzyżewskiego.
Fot. Katarzyna Roman

Prezentacje poszczególnych orkiestr, oceniało jury w składzie: Dariusz Bylina, Andrzej Komorowski i Tomasz Stronias. Każda z orkiestr zagrała na scenie trzy dowolne utwory, w tym jeden obowiązkowo polskiego kompozytora. Po wszystkich występach jury ogłosiło następujący werdykt: wyróżnienie dla Orkiestry Dętej z Siemiechowa, III miejsce dla Orkiestry Dętej z Rzepiennika Strzyżewskiego, II miejsce dla Orkiestry Dętej z Szerzyn, a zaszczytne I miejsce zajęła Orkiestra Dęta z Żurowej z dyrygentem Piotrem Dudą na czele.


Fot. GOK Rzepiennik Strzyżewski

Nagrody pieniężne, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie, pamiątkowe statuetki i dyplomy tegorocznym zwycięzcom wręczył starosta tarnowski Roman Łucarz wraz z prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tarnowie dh. Kazimierzem Sady oraz wójtem Gminy Rzepiennik Strzyżewski, Kazimierzem Fudalą. Dodatkową gratyfikacją dla laureatów I i II miejsca jest udział w przyszłorocznym Wojewódzkim Przeglądzie Strażackich Orkiestr Dętych.


Fot. GOK Rzepiennik Strzyżewski

Jako, że przegląd orkiestr zbiegł się w czasie z Dniem Dziecka, nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. Specjalnie dla dzieci Teatr Lalek z Nowego Sącza wystawił przedstawienie pt. „O Maciusiu Strażaku”. Następnie publiczność zabawiał kabaret „Między słowami” z Rzepiennika Suchego. Na koniec odbyła się zabawa taneczna przy dźwiękach zespoły Adversum, która potrwała do północy. Dla przybyłych mieszkańców i gości od południa do dyspozycji były stanowiska gastronomiczne i stoisko z prasą i książką regionalną.

Organizatorami Przeglądu był Zarząd Oddziału Powiatowego RP w Tarnowie, Wójt Gminy Rzepiennik Strzyżewski, OSP w Rzepienniku Strzyżewskim i Gminny Ośrodek Kultury w Rzepienniku Strzyżewskim z/s w Rzepienniku Suchym. Patronat honorowy nad imprezą objął starosta Powiatu Tarnowskiego Roman Łucarz.

Zapowiedź wydarzenia: Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych Powiatu Tarnowskiego

Portal ryglice-okolice.pl patronował Wydarzeniu

Odsłon artykułów:
17462030

Odwiedza nas 184 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…