Grzegorz Duda znów mistrzem wyścigów górskichW minionym weekendzie na włoskiej trasie podczas 36 Wyścigu Górskiego Cividale ? Castelmonte odbył się Finał Mistrzostw Europy FIA CEZ Hill Climb Championship. W tym roku mamy trzech mistrzów. W Dywizji 2 triumfował rygliczanin Grzegorz Duda. To jego kolejny duży sukces w wyścigach samochodowych.

Na trasie o długości 6600 metrów pojawiła się ponad setka zawodników, którzy walczyli w Mistrzostwach Włoch, Słowacji i Austrii oraz FIA CEZ. Odcinek prowadzący z Cividale del Friuli na szczyt Castelmonte, to bardzo wąska, kręta i techniczna trasa wyścigu górskiego, z którą Grzegorz Duda i Bartłomiej Wiśniowski mieli okazję zapoznać się w ubiegłym roku. G. Duda pojechał w grupie A a B. Wiśniowski w grupie N, obaj w Lancerach. Wśród samochodów historycznych pojechał inny Polak, Marian Czapka.

36 edycja wyścigu Cividale - Castelmonte, która zakończyła rozgrywki FIA CEZ Hill Climb Championship wyłoniła w tym roku trzech polskich mistrzów strefy - Bartłomieja Wiśniowskiego w Dywizji 1, Grzegorza Dudę w Dywizji 2 i Mariana Czapkę w Kategorii 3 samochodów historycznych. Grzegorz Duda już przed finałowymi rundami zapewnił sobie trzeci z kolei tytuł Mistrza Europy FIA CEZ Hill Climb Championship.

Grzegorz Duda
Fot. Bartosz Połeć, Firma Reklamowa REDRUK

Informacje zaczerpnięte z wyscigigorkie.pl oraz rajdy.autoklub.pl, www.facebook.com/grzegorz.duda

Ryglice-okolice.pl - informujemy o wszystkim, piszemy jako pierwsi

Odsłon artykułów:
17522168

Odwiedza nas 197 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…