Kolejne pożary i ulewy. Kronika strażacka

Pożar w Tuchowie

W Tuchowie doszło do pożaru barakowozu przy ul. Tarnowskiej. Alarm obudził strażaków kilkanaście minut po godzinie pierwszej w nocy z poniedziałku na wtorek (18/19 sierpnia). Ze względu na to, że płomieniami objęty był cały obiekt działania strażaków polegały na ugaszeniu płomieni i rozebraniu oraz przelaniu pozostałych elementów. W akcji uczestniczyli strażacy OSP Tuchów, OSP Karwodrza oraz PSP Siedliska.

Pożar w Czermnej

Tuż przed północą w niedzielę 17 sierpnia doszło do kolejnego w ostatnich dniach pożaru w Czermnej. Tym razem płonął drewniany budynek mieszkalny, który był od wielu lat opuszczony. Po odłączeniu zasilania prądu i odcięciu dopływu gazu przy budynku, strażacy przystąpili do gaszenia, a następnie rozebrali nadpalone ściany budynku i dogasili pogorzelisko. Spaleniu uległ w całości drewniany budynek mieszkalny. Przyczyna pożaru jak dotąd nie jest ustalona. Działania trwały prawie 4 godziny. W akcji uczestniczyli: OSP Żurowa, OSP Szerzyny, OSP Swoszowa, OSP OSP Czermna, PSP Siedliska, a także Policja, pogotowie energetyczne oraz pogotowie gazowe.

Akcja strażacka w Ryglicach

W regionie rozszalała kolejna burza. Opady deszczu były tak intensywne, że koryta potoków zapełniły się prawie po brzegi. W Ryglicach strażacy przepompowywali wodę z rowu w celu zabezpieczenia posesji tuż za kościołem przy drodze na Pożory przed podtopieniem.

Zakliczyńska straż wygrała zawody we Włoszech

W dniach 07-10 sierpnia 2014 r. po raz piąty Samaritan International przy udziale włoskiej organizacji ANPAS zorganizował zawody Samaritan International Contest we Włoszech, w mieście Adria, rejonie Wenecji. Samarytańska Federacja Organizacji Pozarządowych (SFOP) jako członek Samaritan International (SAMI) już po raz 3 brała udział w zawodach. Polskę reprezentowała (jako członek SFOP) Ochotnicza Straż Pożarna w Zakliczynie, Gmina Zakliczyn, pow. tarnowski, woj. małopolskie, która zwyciężając w klasyfikacji generalnej zawodów zajęła I miejsce.

Szczegóły: www.osptuchow.pl, www.ospryglice.pl, zposptarnow.pl, ospzurowa.pl

Odsłon artykułów:
17588570

Odwiedza nas 147 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…