Wypadki, pożary, inne akcje. Kronika strażacka

Zwiernik

9 kwietnia miał miejsce pożar opuszczonego budynku o konstrukcji drewnianej w miejscowości Zwiernik. W akcji uczestniczyło 42 strażaków z OSP Zwiernik, OSP Łęki Dolne oraz PSP z JRG II w Dębicy. Akcja  trwała 2,5 godziny.

Tuchów

9 kwietnia doszło do wypadków na drodze wojewódzkiej 977.
Więcej: Dwa wypadki na drodze 977

Jodłowa

7 kwietnia w Jodłowej doszło do dachowania samochodu osobowego w wyniku czego kierująca wypadła z pojazdu. W akcji ratowniczej uczestniczył śmiglowiec LPR.
Więcej: Poważny wypadek w Jodłowej

Dąbrówka Tuchowska

6 kwietnia w remizie OSP Dąbrówka Tuchowska miała miejsce Akcja Honorowego Krwiodastwa. Akcja zorganizowana przez druhów z miejscowej jednostki przy wsparciu klubu Honorowego Dawcy Krwi PCK przy OSP Zakrzów. W akcję włączyli się strażacy-ochotnicy m.in. z jednostek: OSP Łowczów, OSP Karwodrza, OSP Jodłówka Tuchowska, OSP Tuchów, OSP Zakrzów i OSP Łukanowice. Trzy stanowiska do poboru krwi były sprawnie obsługiwane przez ekipę oddziału terenowego RCKiK w Tarnowie z Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza.

Tarnów - Szerzyny - Tuchów

4 kwietnia 2014r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej  w Tarnowie odbyły się eliminacje powiatowe  Ogólnopolskiego  Turnieju Wiedzy Pożarniczej powiatu tarnowskiego. W turnieju udział wzięło 59 uczestników. Zwyciężyli strażacy z OSP Szerzyny i OSP Tuchów.
Więcej: Wyniki powiatowego turnieju wiedzy pożarniczej

Pilzno

3 kwietnia miał miejsce pożar pomieszczeń piwnicznych w budynku mieszkalnym na ul. Zielonej w Pilźnie. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się rzeczy w piwnicy. Dowódca po rozpoznaniu wysłał dwóch ratowników w aparatach ODO z jednym prądem wody do palących się pomieszczeń. Ogień został opanowany przy użyciu jednego prądu wodnego. Zastępnie przystąpiono do oczyszczania pomieszczeń ze spalonych rzeczy oraz przelewania owych rzeczy na zewnątrz. Międzyczasie pogotowie gazowe i energetyczne odcieło dopływ gaz i prądu. W akcji udział brały: dwa zastępy OSP PILZNO GBA2,5/20 oraz GCBA 4/32 (12 ratowników) i PSP z JRG II w Dębicy.

Informacje pochodzą od: ZPOSP Tarnów, PSP Dębica, OSP Jodłówka Tuchowska, OSP Pilzno

Odsłon artykułów:
17474065

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…