Pożar w Joninach

Dziś wieczorem (poniedziałek 23 czerwca) doszło do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Joniny. W ponad trzygodzinnej akcji uczestniczyło kilkanaście jednostek straży i innych służb ratowniczych.

Przed godz. 18 zostały wezwane jednostki straży pożarnej. W kilkanaście minut na miejsce zdarzenia przybyła jako pierwsza jednostka OSP Kowalowa. W akcji uczestniczyli także strażacy OSP Joniny, Lubcza, Ryglice, Żurowa, Wola Lubecka, Skrzyszów, Szynwałd oraz trzy wozy bojowe PSP Tarnów i Siedliska. Do akcji wstawili się także ratownicy pogotowia ratunkowego, pogotowia energetycznego i policji.

Pożar w Joninach
Fot. OSP Ryglice, więcej zdjęć: www.facebook.com/OSPRyglice/posts/518456084925935

W jednym z gospodarstw rolnych w Joninach przy granicy z Kowalową spaleniu uległa stodoła. Zniszczone w pożarze zostały także niektóre sprzęty rolnicze, zboże, słoma, siano. Ratownicy z pogotowia udzieli pomocy osobie, która uległa poparzeniu, a także wsparcia psychicznego poszkodowanym w wyniku klęski żywiołowej. Wcześniej pierwszej pomocy poszkodowanym udzielili strażacy ochotnicy. Pracownicy pogotowia energetycznego zabezpieczyli linie prądu elektrycznego.

Po opanowaniu płomieni strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych budynku i dogaszania siana znajdującego wewnątrz. W związku z trudnościami związanymi z dojazdem do miejsca zdarzenia i brakiem wody, do pożaru zostały zadysponowane jednostki z poza terenu gminy Ryglice jak i ciężkie samochody z wodą z PSP w Tarnowie w tym cysterna. Po blisko czterech godzinach strażacy zakończyli działania i wrócili do swoich remiz. Przyczyny pożaru są badane.

Źródło: OSP Kowalowa, www.ospryglice.pl

Odsłon artykułów:
17546182

Odwiedza nas 276 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…