Druh Łukasz Wąs w plebiscycie "Człowieka Roku"

Do plebiscytu „Człowieka Roku 2013″ został zgłoszony strażak Łukasz Wąs z Tuchowa, który uratował życie mieszkance Nowodworza.

W plebiscycie organizowanym przez Gazetę Karkowską uczestniczy 44 osób. Wśród nich jest np. znany kabareciarz Marcin Daniec, tarnowianka Halina Fistek - nominowani za działalność charytatywną, Piotr Górnikiewicz z Tarnowa - za uratowanie drużyny siatkarek, ks. Władysław Pachota dyrygent cenionego tarnowskiego chóru Puellae Orantes, Marcin Zaród - nauczyciel roku z Tarnowa.

Wśród 44 zgłoszonych kandydatur jest również strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchowie oraz Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

ŁUKASZ WĄS Tarnowski strażak. Uratował życie 67-letniej kobiecie, która wpadła do studni w Nowodworzu koło Tarnowa. Znajdowała się ona na głębokości aż 37 metrów. Sposób głosowania: do dnia 7 lutego (do godziny 15) za pomocą kuponów w GK lub sms o treści: (...)


Foto: PSP Tarnów, ZOSP Tarnów

Druh Łukasz Wąs jest strażakiem zawodowym w tarnowskiej jednostce i jednocześnie członkiem OSP w Tuchowie. Za swój czyn ze stycznia 2013 r. został odznaczony „Krzyżem Zasługi za Dzielność” nadanym przez prezydenta RP, o czym pisaliśmy w artykule: Tarnowski strażak wyróżniony „Krzyżem Zasługi za Dzielność”
O zdarzeniu uratowania kobiety pisaliśmy natomiast w: Strażacy uratowali kobietę ze studni

Odsłon artykułów:
17465068

Odwiedza nas 160 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…