Sukces MDP OSP Szerzyny

W Ciechocinku (woj. kujawsko-pomorskie) podczas spotkania laureatów XX Ogólnopolskiego Konkursu Kronik, XX Konkursu na Pamiętniki, Wspomnienia, Relacje i Opracowania „Z dziejów OSP” rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs na Wspomnienia „Ocalić od zapomnienia” ogłoszonego przez ZOSP RP. Trzecie miejsce zdobyła MDP OSP Szerzyny.
 
Celem konkursu było popularyzowanie wśród młodzieży historii OSP oraz pokazanie wpływu Ochotniczej Straży Pożarnej na rozwój miejscowości i regionu. Młodzież zrzeszona w drużynach pożarniczych miała za zadanie przesłać wspomnienia w dowolnej formie: nagranie dźwiękowe, film lub spisana wypowiedź.
 
"Wiadomość o rozstrzygnięciu turnieju przyszła niespodziewanie- czytamy na nowej stronie OSP Szerzyny- gdyż nie było tam wyników, których miejsce zastąpiły zaproszenia na cały weekend do Ciechocinka dla trójki z nas. W dniach 6-8 września 2013r. dwoje członków MDP wraz z jednym z opiekunów udało się do wskazanego miasta, gdzie spotkali się laureaci i odbyło się zakończenie wraz z podsumowaniem, aż 3 konkursów... W niedziele (8.09)  z ogromną niecierpliwością i zdenerwowaniem oczekiwaliśmy wyników. Nie sposób opisać tego uczucia jakie towarzyszyło nam, kiedy główna organizatorka spotkania... odczytała naszą „Młodzieżówkę” na trzecim miejscu! Trzeba podkreślić, iż był to ogólnopolski konkurs, wiec nasz sukces jest naprawdę ogromny".
 
Więcej zdjęć: ospszerzyny.pl
 
Pomoc dla uczestników konkursu udzielił Dh Adolf Małek oraz Dh Stanisław Gotfryd, którzy przedstawili opowieści z życia jednostki, ciekawe opisy akcji gaśniczych. Do Ciechocinka pojechało 5 osób  - druhowie Stanisław i Anna Gotfryd - autorzy monografii opisującej 40 lat historii orkiestry dętej z Szerzyn oraz druhowie Weronika Wierzgacz, Karolina Mitoraj i Krystian Furman - reprezentujący Młodzieżową Drużynę Pożarniczą.
 
Odsłon artykułów:
17272492

Odwiedza nas 167 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…