Kronika strażacka - 4.02.2013

W ostatnim czasie strażacy spotykają się na zebraniach sprawozdawczych, dotyczących działalności w minionym roku. Jak zwykle uczestniczyli także w różnych akcjach ratowniczych, przede wszystkim wynikających z panujących warunków pogodowych.
 
Duże ilości śniegu stanowiły zagrożenie dla wielu budynków, dróg. Strażacy usuwali śnieg z dachów jak np. na przedszkolu, urzędzie poczty, hali gimnazjum w Pilźnie, czy urzędu miejskiego w Tuchowie. W Ryglicach pod ciężarem śniegu i lodu zawalił się budynek gospodarczy, o czym napisano w artykule: Zawalił się budynek gospodarczy w Ryglicach. Ochotnicy usuwali gałęzie drzew wiszących nad drogami np. w miejscowości Słotowa, na drodze pomiędzy Żurową i Ryglicami, przy drodze powiatowej w Tuchowie. Strażacy interweniowali również w przypadku zapalenia się sadzy w kominie w jednym z mieszkań w Pilźnie.
 
Jednostki straży uczestniczyły w wypadkach drogowych. Takie zdarzenia miały miejsce m.in. w Machowej oraz w Jaworzu Górnym, gdzie strażacy udzielili pierwszej pomocy medycznej i zabezpieczyli miejsca zdarzenia.
 
Do wyjątkowej akcji doszło w miejscowości Trzemesna. Tutaj strażacy zostali wezwani, by uratować życie kota, który znalazł się w studni.
Odsłon artykułów:
17462054

Odwiedza nas 233 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…