Tarnowski strażak wyróżniony "Krzyżem Zasługi za Dzielność"

24 października 2013 r. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych odbyła się uroczystość wręczenia „Krzyży Zasługi za Dzielność” nadawanych przez prezydenta RP, na wniosek ministra spraw wewnętrznych. Odznaczenia otrzymali funkcjonariusze z całej Polski, którzy podczas służby lub w czasie wolnym, wykazując ogromne poświęcenie i odwagę, narażając własne życie, uratowali innych ludzi. Wśród wyróżnionych był sekc. Łukasz Wąs funkcjonariusz pełniący służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Tarnowie – Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Nr 1.

PSP Tarnów

Sekc. Łukasz Wąs wykazał się bohaterską postawą podczas akcji ratowniczej w dniu 13.01.2013 r. ratując kobietę, która wpadła do studni. O akcji pisaliśmy na portalu Ryglice-okolice.pl w artykule: Strażacy uratowali kobietę ze studniPonadto w ramach uroczystości wyróżnionych medalami zostało 12 strażaków, 15 policjantów i 3 funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy nie zważając na zagrożenie oraz własne bezpieczeństwo, ratowali i nieśli pomoc ludziom.

Medale funkcjonariuszom wręczył Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz w uroczystości, oprócz wyróżnionych i ich bliskich, uczestniczył gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz - Komendant Główny PSP, oraz przełożeni wyróżnionych funkcjonariuszy.„Krzyż Zasługi za Dzielność” to odznaczenie przyznawane funkcjonariuszom za odwagę i czyny spełnione w specjalnie ciężkich warunkach, z narażeniem własnego życia lub zdrowia, w obronie prawa, mienia i bezpieczeństwa obywateli. Zostały ustanowione przez prezydenta Ignacego Mościckiego w 1928 r.

Info: PSP Tarnów, ZOSP Tarnów

Odsłon artykułów:
17605706

Odwiedza nas 362 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…